Te gry sprawią, że nie zaśniesz do Halloween. Nie wierzysz? Sprawdź

Gry w klimacie horroru mają to do siebie, że bywają mocno nierówne. Zebraliśmy w jednym miejscu kilka, naszym zdaniem najbardziej przerażających produkcji tego typu.

Gry mają to do siebie, że bardzo wczuwamy się w klimat zaprezentowany przez twórców. Jest to szczególnie mocno widoczne w przypadku horrorów. Wiele osób może powiedzieć, że współczesny horror nie jest już tym samym, co kiedyś. Rozwój technologii sprawił, że brutalne sceny bywają nieco przesadzone, co sprawia, że możemy czuć się bardziej obrzydzeni niż przestraszeni.

Jednak pod powierzchnią gier typu AAA powstało mnóstwo gier niezależnych, których twórcy z produkcji na produkcję zastanawiali się, jak daleko można się jeszcze w tym temacie posunąć. Co więcej, twórcy z głównego nurtu także przejrzeli na oczy i w ostatnim czasie proponują nam coraz więcej gier, które autentycznie straszą.

Zobacz również:

  • Zdobądź przerażającą grę za darmo! Lepiej się pośpieszyć
  • HBO Max - najlepsze horrory, jakie obejrzysz w 2023 roku [MAJ]
  • 10 najlepszych horrorów w historii. Znasz je wszystkie?

Która gra jest jednak najstraszniejsza i może spowodować u graczy najbardziej skrajne emocje? Dzisiaj staramy się odpowiedzieć na to pytanie zbierając w jednym miejscu kilka, naszym zdaniem najlepszych horrorów, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

Jesteście gotowi? Zapnijcie więc pasy, bo szykuje się podróż pełna strachu, przerażenia i bezsilności.

Te gry sprawią, że nie zaśniesz do Halloween. Nie wierzysz? Sprawdź

Zobacz także: Stare horrory – retro makabra na Halloween. Gdzie obejrzeć klasykę kina grozy?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: