Te informacje o iPhone 13 zaskakują! Niestety notch zostaje.

Apple zamierza zmodernizować panel frontowy iPhone'a. Charakterystyczny element stanie się znacznie mniejszy, ale nie powinniśmy liczyć na rezygnację z notch'a w iPhone 13.

Portal MacOtakara donosi, że Apple zamierza zmodyfikować obudowę iPhone'a 13. Po subtelnej aktualizacji, jaką był iPhone 12 czas na nieco poważniejsze zmiany w konstrukcji smartfona.

Notch w iPhone X

Notch w iPhone X

Zgodnie z ostatnimi przeciekami Apple ponownie wprowadzi na rynek aż cztery modele. Każdy ze smartfonów zaoferuje podobny design do poprzednich modeli, ale znajdziemy w nim kilka zmian. Według chińskich dostawców tegoroczne modele będą o 0,26 mm grubsze od swoich poprzedników.

Zobacz również:

Wzrost grubości może być spowodowany zmianami w aparatach iPhone'a 13, które mają dotknąć każdy model - od najtańszego iPhone 13 mini do najdroższego iPhone 13 Pro Max.

Apple ma zmienić obudowę obiektywów. W nadchodzących modelach ma być ona w całości pokryta szkłem szafirowym.

Aparat iPhone 12 zabezpieczony jest kilkoma szkłami o różnej twardości

Aparat iPhone 12 zabezpieczony jest kilkoma szkłami o różnej twardości

Modele z dopiskiem Pro mają zaoferować identyczne aparaty bez względu na wielkość. Obecnie model Pro Max posiada dodatkową stabilizację obrazu, której brakuje w mniejszym iPhone 12 Pro.

Ostatnią rzeczą, która zostanie zmodyfikowaną jest notch. Wycięcie w ekranie jest z nami od premiery iPhone'a X w 2017 roku. Znajduje się w nim aparat przedni oraz elementy niezbędne do działania systemu Face ID.

Apple podobno pracuje nad zmniejszeniem elementów znajdujących się w wycięciu. W konsekwencji notch w iPhone 13 ma być mniejszy, ale z pewnością nie możemy liczyć na całkowitą rezygnację z tego rozwiązania.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że powyższe plotki to mocno nie potwierdzone informacje. Do premiery iPhone'a 13 jeszcze sporo czasu. Smartfony zadebiutują na wrześniowej konferencji.

Zródło: imore.com