Te podcasty mrożą krew w żyłach - Top na Spotify

Podcasty są świetną alternatywą dla kinematografii. Przedstawiamy najbardziej popularnych twórców, którzy przeniosą Cię w świat makabrycznych historii, śledztw oraz ciekawostek na Spotify.

Źródło: Unsplash/Maxim Hopman

Te podcasty mrożą krew - TOP 7

Mamy coraz mniej czasu na pogłębianie wiedzy, czytanie, a nawet samą rozrywkę. Na ratunek przychodzą podcasty, które mogą towarzyszyć zarówno podczas domowych obowiązków, jak i w pracy. Wystarczy uważnie słuchać, bez konieczności śledzenia ekranu. Postanowiliśmy stworzyć zestawienie, w którym nakreślimy materiały czołowych twórców z platformy Spotify. Każdy z nich opiera się o tematykę pełną grozy, strachu, a nawet i brutalności. Co więcej, historie te na należą do gatunku science-fiction, a są oparte na prawdziwych wydarzeniach.

Kryminatorium

Tytułowy podcast jest równocześnie pierwszym o tematyce kryminalnej w Polsce. Prowadzącym jest Marcin Myszka, który porusza sprawy niewyjaśnionych zaginięć, seryjnych morderców i przestępstwach wprost z Archiwum X. Mamy okazję dowiedzieć się więcej m.in. o morderstwie Kitty Genovese, Lisie Holm, historii trupiej farmy, a nawet uciekinierach z Alcatraz. Nowe materiały pojawiają się co poniedziałek.

Zobacz również:

  • Ten serial Netflixa może pobić Stranger Things i Squid Game. Nie zgadniesz, o którą produkcję chodzi
  • Top 10 polskich podcastów na Spotify! Czego warto słuchać na wakacjach i w podróży?

Ocena: 4,9 (23,6 tys. użytkowników)

Piąte: Nie zabijaj

Justyna Mazur dostarcza obszernych materiałów o tematyce zbrodni w różnorakich okolicznościach. Omawiane są zarówno głośniejsze, jak i niemal niesłyszalne sprawy, które wydarzyły się w Polsce na przestrzeni kilku dekad (treści dotyczące zagranicznych spraw to zaledwie kilka wyjątków). Więcej dowiadujemy się m.in. o sprawie byłego wicepremiera Piotra Jaroszewicza, Małgorzacie Rozumeckiej (krwawa Małgorzata) czy sprawie dzieci w beczkach.

Ocena: 4,8 (7,4 tys. użytkowników)

Zagadki Kryminalne

Podcast jest następstwem działalności Karoliny Anny w serwisie YouTube. W serii znajdują się zagmatwane zagadki niemal z całego świata - mimo różniących okoliczności, wiele historii kończy się tragedią. W odcinkach poruszane są również niewyjaśnione losy zaginionych sprzed kilkudziesięciu lat. Część materiałów doczekuje się oficjalnych wyjaśnień tak jak w przypadku rodziny Turpin.

Ocena: 4,8 (3,2 tys. użytkowników)

Polskie True Crime & Mystery

Do świata grozy i przestępczości wprowadza nas Olga Herring. Poruszające historie są w głównej mierze poświęcone polskiej kryminologii, jednak pojawiają się również odcinki opowiadające o losach zagranicznych bohaterów. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tajemniczym manuskrypcie liczącym 600 lat, znalezionym na Manhattanie - koniecznie zajrzyjcie do podcastu.

Ocena: 4,9 (2,1 tys. użytkowników)

Straszne Historie na faktach

Karolina Dyga łączy świat kryminalny ze zjawiskami paranormalnymi. Wśród podcastów znajdziemy odcinek poświęcony jednemu z SS-manów - Amon Goth, który zasłynął ze swej brutalności w Płaszowie. Warto przyjrzeć się również sprawie seryjnego mordercy, który zdradził się przez nieprzemyślaną aktywność na Facebooku.

Ocena: 4,7 (632 użytkowników)

Kryminalne Historie

Mrożące krew w żyłach historie zebrane z całego świata przedstawia Monika Prześlakowska. Zło czai się wszędzie - niezależnie od kraju i kontynentu. Autorka przybliża m.in. sprawy feralnych zaginięć, serię ''Zbrodnia po polsku'' - obejmującą aż 16 odcinków z każdego województwa, a także przestępstwa zapoczątkowane w internecie. Najnowszy materiał skutecznie zniechęca do użytkowania aplikacji Grindr.

Ciemna strona Korei

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się o makabrycznych losach znad Oceanu Spokojnego, zajrzyjcie na kanał prowadzony przez Pyrę w Korei (Południowej). Historie bywają dość różnorodne - znajdziemy epizod o tajemnicy ''Żabich Chłopców'' ale i materiał poświęcony miejskim legendom z polskim akcentem.

Ocena: 4,9 (273 użytkowników)

Wszystkie powyższe podcasty znajdują się w aplikacji Spotify.

Zajrzyj do: Najbardziej oczekiwane kontynuacje seriali na Netflix - RANKING.