Te smartfony Samsunga nie otrzymają Androida 13! Sprawdź, czy twój model znajduje się na tej liście

Już niedługo odbędzie się debiut nowej wersji popularnego oprogramowania na telefony. Samsung gwarantuje wieloletnie wsparcie dla swoich urządzeń, jednak w przypadku wielu modeli wygasa ono w 2022 roku.


Smartfon Samsung Galaxy S20 Ultra

Źródło: PC World / Daniel Olszewski

Lista smartfonów

W 2022 roku wygasa wsparcie dla popularnych modeli z serii Galaxy S10. Telefony zadebiutowały na rynku 3 lata temu i do dziś pozostają jednymi z najlepszych flagowców w historii koreańskiej firmy. Sam od dłuższego czasu używam Samsunga Galaxy S10+ i z bólem serca dzielę się z wami informacją o tym, że jego użytkownicy nie otrzymają aktualizacji do nowego Androida 13. Jest to przykra informacja, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę to, że smartfony z serii Galaxy S10 były jednymi z najbardziej udanych flagowców Samsunga.

Pełna lista Samsungów, które nie dostaną kolejnych wersji oprogramowania od Google:

  • Galaxy S10
  • Galaxy S10e
  • Galaxy S10+
  • Galaxy S10 5G
  • Galaxy Note 10
  • Galaxy Note 10+
  • Galaxy Note 10+ 5G
  • Galaxy Fold

Listę urządzeń, które otrzymają aktualizację do nowego Androida 13 możecie sprawdzić tutaj - LINK.

Zobacz również:

Android 13

Sprawdźmy co dokładnie stracą użytkownicy starszych modeli Samsunga.

Android 13 pojawi się na rynku w trzecim kwartale tego roku. Kolejna wersja systemu otrzyma ulepszone funkcje związane z bezpieczeństwem smartfona, poprawi stabilizacje urządzeń oraz zaprezentuje nowe opcje kolorystyczne języka Material You, który pojawił się wraz z Androidem 12.

Bardzo możliwe, że kolejna wersja systemu umożliwi korzystanie z sieci telefonicznej bez używania fizycznych kart SIM. Pomysł opiera się na patencie złożonym przez Google w 2020 roku. Umożliwia on korzystanie z wielu profili przy użyciu jednego eSIM w telefonie. Oznacza to również, że użytkownicy będą mogli korzystać z kilku numerów telefonu bez umieszczania wielu kart SIM w telefonie.

Wraz z premierą nowej wersji Androida, użytkownicy smartfonów Samsunga otrzymają również aktualizuje do najnowszej wersji nakładki OneUI.

Samsung nie udostępnił jeszcze bety kolejnej odsłony systemu, ale spodziewamy się, że nastąpi to wkrótce.

Wszystkie przecieki, informacje oraz spekulacji związane z nowym Androidem 13 gromadzimy tutaj - LINK.

Wraz z premierą Androida 13 smartfony Samsunga otrzymają również nową wersję nakładki OneUI o numerze 5.0. Pierwsza beta oprogramowania została już udostępniona, a o różnicach między One UI 5.0, a One UI 4.1 możecie przeczytać tutaj.

Aktualizacja: 09 sierpnia 2022 12:17
Aktualizacja: 05 sierpnia 2022 12:52