Team GhostShell atakuje 100 stron. Publikuje dane 100 mln kont. To dopiero początek...

Dane ponad miliona użytkowników 100 różnych stron zostały opublikowane w internecie. Kto za tym stoi? Team GhostShell, którego członkowie zapowiadają, że to dopiero początek...

Opublikowane przez Team GhostShell dane (m.in. nazwy użytkowników, adresy e-mail, hasła) ponad 100 milionów kont wykradzione zostały ze 100 stron należących do banków, organizacji rządowych i firm doradczych. Hakerzy określili swoje działania jako:

"Ostateczną tego lata formę protestu przeprowadzoną przeciwko bankom, politykom i dla wszystkich hakerów, którzy polegli w tym roku"

Akcja stanowić ma część projektu HellFire, który podobno realizowany jest we współpracy z dwoma innymi grupami hakerów: MidasBank i OphiusLab. Team GhostShell zapowiada ponadto koordynację działań z członkami Anonymous, która powinna skutkować dwoma podobnymi wyciekami jeszcze w tym roku.

To jednak nie wszystko...

...gdyż hakerzy przekonują, że udało im się włamać do chińskiego komputera mainframe zawierającego informacje na temat chińskich i japońskich technologii, komputera mainframe należącego do amerykańskiej giełdy oraz 3-4 serwerów należących do Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Te działania miały im ponoć pozwolić na zdobycie ponad...110 miliardów baz danych!

Warto na koniec dodać, że z analiz włamań wynika, iż większość z nich została przeprowadzona za pomocą ataków typu SQL Injection.

__________________________

Robi się poważnie...