Teaser nowej produkcji na PlayStation 3

Rok 2011 zamknął kilka najpopularniejszych, pierwotnych trylogii obecnej generacji, w tym m.in. serie Killzone, Resistance i Uncharted dostępne na konsoli PlayStation 3. Mimo to Sony Computer Entertainment nie zamierza zwalniać tempa i wciąż posiada kilka asów w rękawie.

Jednym z nich jest całkowicie nowa produkcja zatytułowana The Last of Us (choć nie wiadomo do końca czy jest to pełnoprawny tytuł, czy zwyczajny slogan reklamowy), której dwa teasery ujrzały światło dzienne w miniony weekend. Pierwszy z nich, opublikowany poniżej, to zlepek materiałów dokumentalnych ukazujących światowe katastrofy: trzęsienia ziemi, pożary, zamieszki, epidemie itd. Całość okraszona jest ponurym komentarzem enigmatycznego mężczyzny - być może głównego bohatera niniejszej produkcji.

Drugi filmik jako fragment odcinka serialu dokumentalnego BBC pt. "Planeta Ziemia", opowiadającego o pasożycie Cordyceps (grzyb infekujący ciało mrówki) dostępny jest wyłącznie na oficjalnej stronie lastofus.com.

Zobacz również:

  • The Last of Us – kiedy możemy liczyć na 2. sezon? O czym opowiedzą nowe odcinki? (BRAK SPOILERÓW)

Jim Ryan z SCEE wspominał niedawno, że Sony szykuje dla właścicieli PlayStation 3 kilka niespodzianek na przyszły rok. Czy będzie to następna gra z ukochanymi, nieumarłymi pupilami? A może coś z gatunku post-apo? Tego dowiemy się już w sobotę, w trakcie tegorocznego plebiscytu Video Game Awards. Oprócz debiutu The Last of Us, będziemy mogli zobaczyć także zapowiedzi najnowszej gry BioWare, Metal Gear Solid: Rising oraz nowej iteracji Alana Wake’a.