Tech Ed 2004: nadzwyczajne środki bezpieczeństwa

Podczas odbywającej się w SanDiego w dniach 23-28 maja 2004 konferencji Microsoftu - Tech Ed 2004, podjęto szczególne środki bezpieczeństwa uniemożliwiające wdarcie się nieautoryzowanym użytkownikom do wewnętrznej sieci komputerowej. Niestety, stopień zabezpieczeń sięgnął poziomu, w którym nawet część przybyłej prasy miała problemy ze skorzystaniem z Internetu.

W obawie przed atakami hackerskimi, sieć komputerowa na konferencji Tech Ed 2004 została wyjątkowo dobrze zabezpieczona. Niestety, stopień zabezpieczeń sięgnął poziomu, w którym nawet część przybyłej prasy miała problemy ze skorzystaniem z Internetu. Pomimo bezproblemowego dostępu do sieci ograniczono przykładowo dostęp do usługi VPN. Nie działały również komunikatory internetowe, co obecni na miejscu technicy tłumaczyli zablokowaniem portów w obawie przed wdarciem się do sieci komputerowej intruzów.

Przedstawiciele Microsoftu podali nawet informację, iż wśród potencjalnych atakujących została wyznaczona nagroda w wysokości 50 tysięcy USD za złamanie systemu zabezpieczeń sieci komputerowej na konferencji Tech Ed i w efekcie skuteczne zakłócenie jej funkcjonowania. W ciągu całego dnia jeden z obsługujących sieć techników zanotował ponad 8000 prób wdarcia się do sieci Tech Ed.

Więcej informacji: http://www.microsoft.com/seminar/teched2004/default.mspx


Zobacz również