Techland Game Jam

W dniach 11-13 lipca na Politechnice Wrocławskiej odbył się pierwszy Techland Game Jam. 63 osoby w 17 zespołach przez 48 godzin tworzyło gry na jeden z zadanych tematów.

Te tematy to:

1. "Lost time is never found again." - Benjamin Franklin.

2. "I defy gravity." - Marilyn Monroe.

3. "Fast is fine, but accuracy is everything." - Wyatt Earp.

4. Everything is connected with everything else.

Techland Game Jam

Była to pierwsza tego rodzaju impreza organizowana przez Techland i Politechnikę Wrocławską, więc tym bardziej cieszy nas fakt, że poziom projektów był bardzo wysoki, a Jury (na czele którego stał Prezes Techlandu, Paweł Marchewka) miało nie lada trudność z przyznaniem nagrody głównej (wydanie przez Techland powstałej podczas TGJ gry). Ostatecznie, zdecydowaliśmy się przyznać dwa pierwsze miejsca, co oznacza podwójną nagrodę główną i wydanie dwóch gier! Poza tym, przyznano także drugie i trzecie miejsce oraz 5 wyróżnień za aspekty, które w wyjątkowy sposób przykuły uwagę Jury lub publiczności.

„Chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim Uczestnikom Techland Game Jam. Nie tylko wysokiego poziomu projektów – w te 48 godzin stworzyli prawdziwe cuda – ale i fantastycznej współpracy, zaangażowania oraz zdrowej rywalizacji! Jesteśmy dumni, że młody polski gamedev ma się tak dobrze. Bardzo miło nam też, że wciąż otrzymujemy maile z podziękowaniami od Uczestników. Wiemy, że impreza była bardzo potrzebna.” – mówi organizatorka TGJ, Matylda Siuta z zespołu HR.

Zobacz również:

  • Dying Light 2 - premiera, wymagania, nowości i zmiany [Aktualizacja 14.09.2021]
  • Dying Light 2 - data premiery przełożona. Gra nie pojawi się w tym roku