Techland otworzył studio w Warszawie

Rodzima firma Techland zajmująca się produkcją i wydawaniem gier komputerowych właśnie otworzyła nowe studio w Warszawie. Wiadomo, że oddział zajmie się przede wszystkim produkcją shootera Dead Island.

Warszawskie studio Techlandu jest już trzecim biurem firmy w Polsce. Poprzednie znajdują się we Wrocławiu i Ostrowie Wielkopolskim.

"Techland rozwija się niezwykle dynamicznie; jest wiele nowych, ciekawych wyzwań, jak choćby uruchomienie produkcji gier na kolejną, po PC i Xbox360, platformę - PlayStation 3. Nasze warszawskie studio zatrudnia w tej chwili 15 osób, ale w ciągu najbliższego półrocza planujemy podwoić liczebność zespołu licząc na doświadczonych pracowników branży gier, których nie brakuje w stolicy" - powiedział Paweł Zawodny, Dyrektor Produkcji w Techlandzie.

Oddział firmy w stolicy aktualnie zajmuje się przede wszystkim produkcją Dead Island. Tytuł jest klasycznym survival horrorem w konwencji FPP. Autorzy zapowiadają, że głównymi cechami produkcji będą bardzo realistyczny system walki oraz nieliniowa fabuła. Akcja gry została osadzona na tropikalnej wyspie. Główny bohater cudem przeżywa katastrofę samolotu, którym podróżował. Miejsce do którego trafił przypomina najgorsze koszmary - na wyspie rozprzestrzenia się dziwna zaraza, która zamienia ludzi w nieumarłych. Co gorsza, gdzieś w dżungli znajduje się jego żona, która również przeżyła katasftofę samolotu.