Techland wydawcą Grey Goo – RTS twórców Command & Conquer!

Już w przyszłym miesiącu, w dniu 20 lutego, na PC trafi jeden z najlepiej zapowiadających się RTS-ów ostatnich lat. Techland został wydawcą Grey Goo: War is Evolving – zaiste potężnie zapowiadającej się strategii czasu rzeczywistego, stworzonej przez twórców kultowego Command & Conquer!

Petroglyph Games to studio deweloperskie założone przez twórców gry, uznawanej za wspomnianą ikonę RTS . To właśnie Dune II oraz Command & Conquer zapoczątkowały nowy gatunek, który do dziś cieszy się ogromną popularnością. Mistrzowie w swym fachu powracają z potężnie zapowiadającym się tytułem, który już solidnie wstrząsnął rynkiem, zdobywając nagrody dla najlepszego RTS gamescom 2014, a także najlepszej gry na PC na E3 2014 według serwisu Destructoid.

Grey Goo to utrzymana w klimacie science-fiction strategia czasu rzeczywistego, której akcja toczy się w odległym zakątku galaktyki, na jednej z ziemskich kolonii o nazwie Ekosystem 9. Gracz stara się przetrwać oraz przejąć kontrolę nad planetą, dowodząc jedną z trzech wrogich frakcji. Rozgrywka łączy w sobie klasyczne mechanizmy strategii RTS z nowoczesną oprawą, niespotkanym rozmachem i nowoczesnym interfejsem.

Znajdź frakcję, która pasuje do Twojego stylu rozgrywki: Ludzkość - mistrzowie ofensywy, Beta - dumna, wszechstronna rasa obcych, Materia - mordercze nanoboty będące w stanie skonsumować wszystko, co stanie im na drodze.

Dołącz do walki na Steam i znajdź przeciwników poprzez system kojarzenia graczy o podobnych umiejętnościach.

Zmień zasady walki na polu bitwy odkrywając nowe technologie.

Zadawaj niszczące ciosy! Zrównaj z ziemią całe kontynenty.

Doświadcz zaciekłej walki zarówno z bliska, jaki i na globalną skalę.

Rozegraj bitwę w trybie offline, grając poprzez lokalną sieć.

Utwórz swoje własna pola bitwy za pomocą edytora mapy Grey Goo i podziel się nimi ze społecznością poprzez Steam Workshop.

Wymagania sprzętowe:

Windows 7/8 lub nowszy

Procesor 3.5 GHz Intel Core i3 Duel Core

RAM: 4GB, Karta graficzna zgodna z DX11, GeForce GTX 460 lub AMD Radeon HD 5870

Dysk twardy: 30 GB wolnej przestrzeni

Gra wymaga połączenia z Internetem.

Wersja Językowa: Polska kinowa