Techland wydawcą eXperience 112

Już w kwietniu bieżącego roku na rodzimy rynek trafi eXperience 112, jedna z najciekawszych gier przygodowych, jakie ostatnio ujrzały światło dziennie. Wydaniem tytułu zajmie się wrocławska firma Techland.

Akcja eXperience 112 rozgrywa się na mrocznym, opuszczonym statku. Głównym bohaterem jest urocza Pani naukowiec - Lea Nichols. Gracz musi pomóc jej wydostać się z okrętu i jednocześnie rozwiązać kilka bardzo intrygujących zagadek.

Techland wydawcą eXperience 112

Tym co wyróżnia eXperience 112 z dziesiątek innych tytułów, jest fakt, że tutaj gracz nie steruje postacią. Ma za to do dyspozycji całą elektronikę swoistego "pokoju kontrolnego", w tym osprzęt służący do nadzorowania statku (pełen monitoring, różne tryby pracy kamer itd.).

Wykorzystując wszelkie możliwe sposoby komunikacji bezosobowej, staramy się wpłynąć na losy i decyzje podejmowane przez bohaterkę. Kobieta, mimo iż nie widzi nas ani nie słyszy, będzie musiała nam zaufać. Co ważne, Lea odczuwa strach i nie zawsze zachowuje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami...

Techland wydawcą eXperience 112

eXperience 112 zdobyła już nagrodę za "najlepszy scenariusz", a także uzyskała tytuł "najlepszej gry komputerowej" w prestiżowym francuskim Festival du Jeuvideo 2007. Czekamy na premierę w Polsce!