Technicolor tworzy program certyfikacji obrazu 3D

Technicolor zaprojektowało oprogramowanie służące do analizy filmów 3D. Program będzie pomagał sprawdzać je pod kątem tego, czy ich oglądanie nie powoduje nieprzyjemności, takich jak np. bóle głowy lub nudności.

Program otrzymał nazwę Technicolor Certifi 3D i ma zapewnić, by materiały trafiające do widza były dostarczone w odpowiedniej jakości. Każda klatka filmu będzie oceniana na podstawie obiektywnych kryteriów dla obrazów stereograficznych, w skład których wchodzi 15-punktowa lista wykrywająca powszechne błędy pojawiające się w produkcjach 3D.

Oprogramowanie tworzy model 3D w czasie rzeczywistym dając określejąc liczbę pikseli dla obiektów, które są zbyt blisko oraz zbyt daleko od widza. Certifi3D automatycznie wykrywa i zaznacza również konflikty z krawędziami ekranu telewizora. Wymienione problemy mogą prowadzić do dyskomfortu.

Nasza platforma certyfikacji 3D pozwala naszym technikom na szybkie i precyzyjne zdiagnozowanie wielu problemów, które są dla widza męczące i nieprzyjemne - powiedział Pierre Routhier wiceprezes strategii produktów 3D oraz biznesu i rozwoju. Naszym celem w wypuszczeniu programu Certifi3D było podjęcie aktywnego wsparcia branży w celu zapewnienia spójności i jakości doznań 3D odbieranych przez konsumenta w jego domu.

Technicolor oferuje także programy szkoleniowe dla nadawców i twórców z zakresu produkcji i wprowadzania mediów trójwymiarowych.