Technologia KeyChest Disney'a ułatwi zakup i oglądanie filmów

Jeszcze w tym roku Disney chce udostępnić technologię KeyChest. Korzystający z niej klienci będą mogli kupować filmy od różnych dystrybutorów i oglądać je na dowolnym, przystosowanym do tego urządzeniu.

Disney chce ułatwić kupowanie i oglądanie filmów materiałów wideo. Służyć temu ma nowa technologia o nazwie KeyChest. Zakupione z jej wykorzystaniem filmy będą przechowywane na serwerach. Po pobraniu klienci obejrzą je na dowolnym urządzeniu umożliwiającym wyświetlanie filmów. Może to być telefon, komputer czy telewizor.

Disney ma nadzieję, że KeyChest stanie się modelowym rozwiązaniem, umożliwiającym użytkownikom bezproblemowe kupowanie i oglądanie filmów. Docelowo firma chce, aby każdy film można było zakupić za pomocą nowej technologii.Widzowie będą mogli z niej korzystać pośrednio, kupując filmy w sklepach, które przystąpią do specjalnego programu.

Jak przyznali sami przedstawiciele wytwórni, przedsięwzięcie ma sens tylko wtedy, gdy wezmą w nim udział inne studia produkujące filmy - informuje Reuters.

Obecnie trwają negocjacje z dostawcami treści i firmami telekomunikacyjnymi, które rozpoczęto kilka miesięcy temu. Technologia KeyChest ma być dostępna zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w innych krajach. Pierwsi klienci będą mogli skorzystać z niej jeszcze przed końcem 2010 r.

źródło: Reuters