Technologia przyszłości – Hybrydowe roboty sprzątające

W czasach rozpowszechnionej robotyki użytkowej w postaci automatycznych odkurzaczy, producenci dwoją się i troją by coraz szybciej atakować konsumentów nowymi modelami, które koniec końców różnią się od rywali detalami takimi jak trochę lepsza bateria czy inny kolor.

W całe to zawirowanie, parę lat temu wkroczył Moneual – koreańska marka, która w pewnym momencie wyścigu wykonała krok milowy wprowadzając do sprzedaży pierwszego na świecie profesjonalnego robota Hybrydowego. Zaprezentowane urządzenia przez Moneual, oferują możliwość niezwykle skutecznego odkurzania oraz jednoczesnego mycia powierzchni sprzątanej.

Moneual zastosował technologie Hybrydową w dwóch kategoriach – zarówno duże jak i małe obszary robocze.

Obecnie na rynku pojawiły nowe modele robotów sprzątających: Moneual ME775 – robot hybrydowy posługujący się nawigacją optyczną – „Smart Vison mapping”, oraz Moneual ME690 – robot hybrydowy wykorzystujący zaawansowane algorytmy jazdy. Ta elastyczność konstrukcyjna, sprawia że hybrydę można stosować na dużych przestrzeniach (powyżej 80m2 – robot ME775 ), jak i tych mniejszych (poniżej 70m2 – robot ME690).

Współpraca robot – głowica myjąca

Technologia hybrydowa Moneual wykorzystuje pełen potencjał robota sprzątającego. W momencie instalacji głowicy w urządzeniu, wysyłany zostaje sygnał do płyty głównej robota, która rozpoczyna ścisłą współprace na poziomie : robot – głowica. Sprawia to że automatyczny odkurzacz jest wyposażony w zaawansowane narzędzie myjące, które zmienia system pracy robota przekształcając go w hybrydę - nie w dodatek w postaci pojemnika z wodą który jest całkowicie zależny od programu robota. Otrzymujemy w ten sposób swoiste „2w1”, jednak w tym przypadku mopowanie powierzchni stoi na bardzo wysokim poziomie – porównywalnym z konkurencyjnymi robotami, służącymi wyłącznie do mycia podłogi.

Skuteczność

System ten gwarantuje zdecydowanie lepsze efekty sprzątania. Odkurzacz najpierw usuwa z powierzchni zanieczyszczenia twarde np. piasek, by potem błyskawicznie przemyć dany obszar czystą wodą, transportowaną z głowicy na profesjonalną nakładkę do mopowania wykonaną z mikrofibry.

Tryb mopa

Roboty Moneual, za sprawą technologii hybrydowej posiadają również opcje pracy samego mopa. Urządzenie przechodzi w tryb odłączenia mocy silnika oraz pracy szczotek zmieniając się w bardzo ciche urządzenie myjące. Robot w tym trybie optymalizuje charakterystykę pracy. Urządzenie porusza się wedle specjalnego programu jazdy, który zwiększa efektywność mycia powierzchni.

Zaawansowany system pracy

Hybrydowy robot sprzątający wykorzystuje 4-stopniowy system pracy. Urządzenie zagarnia zanieczyszczenia za pomocą 2 szczotek bocznych w obszar pracy szczotki głównej, gdzie potężny silnik BLDC transportuje je do pojemnika na brud. Finalnym etapem procesu jest przemycie danego obszaru czystą wodą przepływającą przez mikrofibre zamontowaną od spodu robota. Robot angażuje do pracy wiele podzespołów co zapewnia znakomity efekt końcowy - odkurzone oraz jednocześnie przemyte powierzchnie - ogólny stan odświeżenia wizualnego podłogi.

Inny niż wszystkie

Technologia wykorzystywana prze firmę Moneual faktycznie wyróżnia się na tle konkurencyjnych chińskich naśladowców, oferujących pseudo roboty hybrydowe z tak zwanymi „opcjami mopowania”. W rzeczywistości są to zwykle pojemniki z wodą oraz ściereczka które użytkownik ma doczepić do robota. Nie wpływają one jednak na prace urządzenia, są porostu martwym gadżetem – w wielu przypadkach urządzenie wjedzie na dywan z morą nakładka. W sytuacji hybryd od Moneual, otrzymujemy system pracy aktywnej. Robot rozpoznaje moment zamontowania głowicy i przechodzi w tryb hybrydowy. Już sam fakt tego przekonuje iż mamy tu do czynienia z zaawansowanym system kooperacji. Z trybu hybrydy użytkownik może wybrać wspomniany wyżej tryb mopa. Tego rodzaju rozdzielność, zwiększa możliwości zastosowania robota hybrydowego. Urządzenie przechodząc w tryb hybrydy lub mopa stosuje specjalne czujniki likwidując ryzyko wjazdu na wspomniane wyżej dywany.

Zaskoczy każdego

Wielu mogło by pomyśleć że skoro robot jest przedstawiany jako Hybrydowy oznaczać to będzie przymusowe ograniczenie jego możliwości podstawowych – odkurzanie. Moneual udowadnia że roboty produkowane przez nich tylko i wyłącznie zyskują dzięki technologii hybrydowej. Zarówno Moneual ME775 jak i ME690 rozpatrywać należy jako znakomite automatyczne odkurzacze z dużą siłą zasysającą, sprawdzające się na powierzchniach twardych jak i dywanach. Ponad to, hybryda sama w sobie znacznie zwiększa skuteczność sprzątania na powierzchniach twardych.

Rewolucja w świecie robotów sprzątających trwa

Wprowadzenie na rynek automatycznych odkurzaczy, urządzenia z wbudowana technologią Hybrydową, umożliwiło użytkownikowi wybór pomiędzy starymi rozwiązaniami a nowoczesnym światem przyszłości. Moneual jako pierwszy wprowadził tak skuteczny system hybryd, który cieszy się zaufaniem oraz popularnością wśród klientów na całym świecie. Wybierając roboty prawdziwie hybrydowe Moneual stawiamy na skuteczny oraz ekonomiczny sprzęt, który na długo się zadomowi utrzymując nasze otoczenie czyste każdego dnia.