Technologia rozpoznawania symboli Sensivy

Firma Sensiva wydała Sensiva Pro, Sensiva Navigator i Sensiva Commander, trzy aplikacje zapewniające wygodną kontrolę nad programami najróżniejszych systemów operacyjnych za pomocą symboli.

'Technologia opracowana przez Sensiva współpracuje z aplikacjami systemów Mac, Windows i Linux i pozwala korzystać z programów i aplikacji internetowych za pomocą nowego typu interfejsu, w którym rysuje się odpowiednie symbole', oświadczył rzecznik prasowy Sensivy Hiromi Suzuki.

Za pomocą myszy, tabletu, 'touchpada' czy jakiegokolwiek innego urządzenia wskazującego użytkownicy rysują proste symbole, które wywołują określone komendy bez potrzeby korzystania z klawiatury. Można np. w dowolnym miejscu na ekranie i w dowolnej skali narysować 'W' co uruchomi Worda Microsoftu, narysowanie 'O' otwiera dokument, 'S' oznacza zapisanie go na dysku, a 'P' to drukowanie. Pozwala to stworzyć zestaw tych samych symboli dla funkcji wymagających różnych kombinacji klawiszy i skrótów klawiaturowych w różnych programach. Jedną z ciekawszych opcji oferowanych przez zestaw Sensiva Pro, Navigator i Commander jest możliwość dostępu do kont pocztowych i serwisów internetowych bez potrzeby pamiętania i wpisywania haseł: narysowanie symbolu rozpoznawanego przez Sensivę pozwala ominąć całą procedurę 'logowania'.

Sensiva Pro kosztująca 29,95 USD zawiera wszystkie opcje zestawu w jednej aplikacji, Sensiva Navigator w cenie 24,95 USD koncentruje się na nawigacji sieciowej oferując bezpośredni dostęp do kont pocztowych i stron WWW, natomiast Sensiva Commander także w cenie 24,95 USD służy do 'unifikacji' obsługi różnych programów za pomocą stworzenia zestawu symboli uruchamiających odpowiednie funkcje.

www.sensiva.com


Zobacz również