Technologia ubioru

Firmy Philips i Levi Strauss wspólnie opracowały kolekcję "zaawansowanych technologicznie" ubrań, wyposażonych w telefony komórkowe i odtwarzacze MP3.

W przyszłym miesiącu na rynku europejskim mają się pojawić elektroniczne ubrania, przygotowane wspólnie przez firmy Philips i Levi Strauss. Cztery różne modele będą sprzedawane pod wspólną marką - Industrial Clothing Design (ICD+). Zaprezentowane kurtki są wyposażone w sprzęt elektroniczny - telefony komórkowe i odtwarzacze MP3. Użytkownicy mogą rozmawiać przez telefon albo słuchać muzyki korzystając z tych samych słuchawek - do "przełączania" służy poręczny pilot. Kable mogą być prane razem z kurtką, pozostały sprzęt należy uprzednio zdemontować.

"Elektroniczne stroje" zostały opracowane przez zespół inżynierów i projektantów z branży tekstylnej. Jak twierdzą przedstawiciele producentów, nowe ubrania są przeznaczone przede wszystkim dla ludzi ceniących wolność, niezależność i elastyczność, którym spodoba się funkcjonalność nowych "urządzeń".

Więcej informacji: www.philips.com


Zobacz również