Tecra A11 - biznesowy notebook Toshiby

Koncern Toshiba prezentuje nową serię komputerów przenośnych dla biznesu. Pierwszym modelem wchodzącym w skład rodziny Tecra A11 będzie maszyna nosząca oznaczenie A11-11Q, wyposażona w 15,6-calowy ekran oraz procesor Intel Core i3-330M.

PC World Testy - notebooki

Toshiba Tecra A11-Q11

Toshiba Tecra A11-Q11

Polecamy:

Zobacz także:

Tecra A11-11Q dysponuje pamięcią operacyjną o pojemności 4 GB, dyskiem twardym 320 GB, czytnikiem nośników CD/DVD SuperMulti. Obudowa komputera została wykonana ze stopu magnezu, a zawiasy specjalnie wzmocnione, aby zmniejszyć podatność sprzętu na uszkodzenia mechaniczne czy eksploatacyjne. Klawiatura jest dodatkowo odporna na zalanie.

Taktowanie zastosowanego w notebooku procesora to 2,13 GHz; Intel Core i3-330M dysponuje też pamięcią cache 3 MB.

Producent zadbał o to, by dostęp do przechowywanych na komputerze danych był utrudniony dla osób niepowołanych. Prawowity użytkownik sprzętu może logować się do systemu za pośrednictwem skanera linii papilarnych, skorzystać z trybu autoryzacji przez telefon komórkowy oraz ustawić automatyczną blokadę BIOS-u.

Notebook będzie sprzedawany z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 7 Professional w wersji 64-bitowej. Warto dodać, że w zestawie z Tecrą znajdzie się także płyta DVD z Windows XP Professional.

Cenę komputera w podanej konfiguracji ustalono na ok. 2990 złotych - sprzęt znajdzie się w sprzedaży w I kwartale 2010 r. Notebook objęty jest 3-letnią gwarancją.

Więcej informacji: Toshiba