Tefal Cook4me Touch – poradnik inteligentnego gotowania

Potrzebujesz zachęty do gotowania? Lepszej nie znajdziesz. Z tym urządzeniem przyrządzanie posiłków będzie równie przyjemne, co szybkie i łatwe.

Fot. Tefal

Jak gotować sprytnie i szybko, a jednocześnie bez niepotrzebnego wysiłku? Nieudane potrawy odbierają ci chęć na dalsze eksperymenty kulinarne, a piętrzące się po nich w zlewie sterty brudnych naczyń przyprawiają o ból głowy? Jest na to sposób – Tefal Cook4me Touch. To nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne z funkcją gotowania pod ciśnieniem będzie doskonałym dopełnieniem twojej kuchni. To sprzęt na miarę XXI wieku. Przygotowane w nim posiłki zawsze będą udane, a wielość funkcji oszczędza miejsce w kuchni. Co właściwie oferuje ten sprzęt i dlaczego jest tak popularne? W poniższym artykule znajdziesz informacje dotyczące funkcji i programów, na które można liczyć, kupując ten multicooker.

Obiad? Kwadrans wystarczy

To nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne do gotowania pod ciśnieniem ma wbudowanych aż 250 przepisów. Co więcej, przeszło 100 receptur nadaje się do przyrządzenia w czasie nie dłuższym niż 15 minut. Długie godziny spędzone przy kuchennym blacie to już zatem przeszłość. A jeśli dodamy do tego przejrzysty ekran dotykowy, który umożliwia sprawną nawigację po systemie, zyskujemy niezwykle innowacyjne, funkcjonalne urządzenie kuchenne. Wyświetlacz jest oczywiście kolorowy. Zadbano o estetyczną prezentację zarówno samych przepisów, jak i fotografii gotowych potraw.

Tefal Cook4me Touch – poradnik inteligentnego gotowania

Standardem wśród tego typu projektów jest oczywiście możliwość połączenia urządzenia ze smartfonem lub tabletem za pośrednictwem Wi-Fi. Zyskujemy wówczas dostęp do aplikacji mobilnej Tefal, w której zgromadzono setki receptur na różne smaczne potrawy. Przy pomocy smartfona można też oczywiście obsługiwać sam multicooker.

Na uwagę zasługuje fakt, że z łatwością wykorzystasz zgromadzone w lodówce zapasy dzięki wyszukiwarce przepisów po posiadanych w domowej spiżarni składnikach. Jednorazowy wydatek na samo urządzenie ma zatem szansę szybko się zwrócić – wystarczy przeliczyć, ile jedzenia każdy z nas chcąc nie chcąc wyrzuca np. z powodu przekroczenia terminu ważności.

A jeśli pomysłu na obiad brak, wystarczy zerknąć do zgromadzonej w pamięci urządzenia lub aplikacji bogatej bazy przepisów. Różnorodność receptur pomoże podjąć decyzję i stworzyć listę zakupów, która umożliwi łatwe zaopatrzenie lodówki w niezbędne składniki. Co ważne, aplikacja mobilna pozwala na stworzenie listy ulubionych receptur, dzięki czemu użytkownik może szybko uruchomić często używaną instrukcję przygotowania posiłku.

Co mają wspólnego urządzenie AGD i tablet?

Ekran przyjął tu formę godną XXI w. Jest to bowiem wysuwany tablet, którego pozycję z łatwością dostosujesz do własnych potrzeb. System prowadzi użytkownika przez kolejne punkty receptury krok po kroku – czy można wyobrazić sobie łatwiejsze gotowanie?

Wszystko to czyni Tefal Cook4me Touch sprzętem uniwersalnym, odpowiednim zarówno dla doświadczonych miłośników gotowania, jak i dla osób, którym do kuchni zazwyczaj nie jest po drodze i nie czują się zbyt pewnie w kulinarnych zmaganiach. Nieudane eksperymenty to niepotrzebny wydatek, który możemy całkowicie wyeliminować, korzystając z tego urządzenia. Ponadto, przed rozpoczęciem procesu gotowania można wybrać planowaną liczbę porcji posiłku, dzięki czemu urządzenie automatycznie dostosuje ilość składników potrzebną do przyrządzenia potrawy w odpowiedniej objętości dla dwóch, czterech lub sześciu osób. Użytkowanie multicookera Tefal Cook4me Touch to zatem prawdziwie inteligentne gotowanie.

Co potrafi Tefal Cook4me Touch?

To sprytne urządzenie oferuje wiele ciekawych funkcji i łącznie aż 12 różnych programów. Wśród nich znalazły się m.in.:

  • gotowanie pod ciśnieniem – ta opcja pozwala na gotowanie w czasie znacznie krótszym niż w sposób tradycyjny, dzięki czemu możesz ekspresowo przyrządzić obiad nawet po powrocie z pracy (np. bigos ugotujesz w ciągu zaledwie 30 minut, a zrobienie chilli con carne zajmie ci… wyłącznie 10 minut);
  • gotowanie na parze – posiłek smaczny, kolorowy i pełen wartości odżywczych możesz przyrządzić właśnie dzięki funkcji gotowania na parze;
  • smażenie – przypalone, przywierające do dna naczynia posiłki to już przeszłość, bowiem w tym urządzeniu smaży się prosto, wygodnie i bezproblemowo;
  • duszenie – ta funkcja, podobnie jak w przypadku poprzedniej, ułatwia sprawne przyrządzanie potraw bez ryzyka przypaleń i przywierania potrawy do dna garnka czy patelni;
  • podgrzewanie – obiad przyrządzony na dwa dni brzmi jak dzień wolnego od gotowania, a dzięki możliwości łatwego i dokładnego podgrzania przechowanego na kolejny dzień posiłku możesz dobrze zaplanować menu na cały tydzień.

Funkcje dodatkowe ułatwiają życie

Czy może być coś lepszego, niż aromat smacznego posiłku po przestąpieniu progu domu? Tefal Cook4me Touch pozwala na zaprogramowanie opóźnionego startu tak, by gotowy obiad lub kolacja czekały na twój powrót z pracy lub podróży.

Natomiast z myślą o amatorach chrupiących, zdrowo pieczonych potraw producent przewidział też możliwość dokupienia dodatkowego akcesorium, które może zastąpić osobną frytownicę beztłuszczową. Dzięki pokrywie do zapiekania Extra Crispy Lid EY1508 można piec i smażyć przy użyciu gorącego powietrza. Ta technologia nie wymaga użycia dodatkowego tłuszczu, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie posiłku smacznego i zdrowego jednocześnie.

To jeszcze nie koniec – Tefal Cook4Me Touch pozwala nawet na upieczenie ciast. Wystarczy uzupełnić swój zestaw o specjalną silikonową formę z powłoką zapobiegającą przywieraniu, którą następnie umieszcza się we wnętrzu misy. Po zakończeniu procesu pieczenia z łatwością można wyjąć akcesorium dzięki silikonowemu uchwytowi.

Wśród wartych uwagi dodatków są też specjalne słoiczki z silikonowymi pokrywkami, które wytrzymają nawet gotowanie pod ciśnieniem. W zestawie jest ich sześć, a zatem w sam raz, by przygotować w nich ulubione przystawki i desery dla najbliższych osób. Można je myć w zmywarce. Każdy z nich ma pojemność 100 ml.

Tefal Cook4me Touch – poradnik inteligentnego gotowania
Tefal Cook4me Touch – poradnik inteligentnego gotowania
Tefal Cook4me Touch – poradnik inteligentnego gotowania
Tefal Cook4me Touch – poradnik inteligentnego gotowania
Tefal Cook4me Touch – poradnik inteligentnego gotowania
Tefal Cook4me Touch – poradnik inteligentnego gotowania

Tefal Cook4me Touch – pojemność i parametry

Zaskakuje z pewnością pojemność tego multicookera. To aż 6 litrów, jest to zatem tyle, ile wystarczy na przyrządzenie posiłku dla kilku osób. Rodzinny obiad, organizacja przyjęcia, a może poczęstunek na spotkanie ze znajomymi? Cokolwiek jest w planach, w Tefal Cook4me zmieszczą się wszystkie potrzebne składniki.

Ten sprzęt ma spore gabaryty – 37 x 35 x 33 cm – jednak zastępuje kilka innych kuchennych sprzętów, jak piekarnik, frytkownica beztłuszczowa, szybkowar, urządzenie do gotowania na parze i oczywiście tradycyjne garnki. Pozornie duży produkt oznacza zatem realną oszczędność miejsca zarówno na blacie, jak i w kuchennych szafkach. Kompaktowość to zatem ogromna zaleta wielofunkcyjnego multicookera. Dziś, gdy kuchnie często mają naprawdę ograniczony metraż, każda wolna przestrzeń jest na wagę złota. Warto więc wybierać dobrze zaprojektowane sprzęty AGD.

Na koniec wygląd samego urządzenia. Nie da się ukryć, że jest to naprawdę stylowo i nowocześnie, a jednocześnie uniwersalnie wykończony sprzęt. Połyskująca obudowa w kolorze czarnym doskonale wpasuje się w design każdej kuchni.

Mniej różnych urządzeń w szafkach kuchennych oraz na blacie i dobrze zagospodarowana przestrzeń to oczywiście niejedyna zaleta posiadania urządzenia wielofunkcyjnego z funkcją gotowania pod ciśnieniem Tefal Cook4me Touch. Często po kulinarnych elementach zlew wypełniony jest naczyniami, a brudne garnki i patelnie piętrzą się nawet na blacie. Wielofunkcyjne urządzenie rozwiązuje ten problem raz na zawsze, bowiem wiele potraw – szczególnie tych nadających się do przygotowania w ciągu kwadransa – nie wymaga użycia dodatkowych akcesoriów i naczyń. Po zakończonym gotowaniu wystarczy zatem umyć nierzadko jedynie samą misę multicookera.

Tefal Cook4me Touch – dla kogo?

Zastanawiasz się, czy takie urządzenie wielofunkcyjne z funkcją gotowania pod ciśnieniem to sprzęt dla ciebie? Tefal Cook4me Touch doskonale sprawdzi się zarówno w kuchni miłośnika gotowania, jak i u osób niezbyt lubiących przyrządzanie posiłków. Będzie ono dobre i dla tych, co o gotowaniu wiedzą już wszystko, i dla osób, które dopiero stawiają w tym temacie pierwsze kroki. Słowem – to wszechstronny sprzęt dla każdego, kto lubi rozwiązania wygodne i dobrze zaprojektowane.

Multicooker Tefal Cook4me Touch jest dostępny pod tym linkiem w cenie 2299 zł.