Tego jeszcze nie grali! Huawei rozbuduje pamięć Twojego telefonu

Podczas prezentacji flagowców z rodziny P50, Huawei zaskoczył nas deklaracją o rozbudowie pamięci masowej w starszych modelach. Jak wyglądać będzie cały proces i ile kosztować będzie wymiana kości pamięci?

Huawei po wielu miesiąc zwłoki zaprezentował swoje flagowe smartfony z rodziny P50. Modele Huawei P50 oraz Huawei P50 Pro są pierwszymi telefonami komórkowymi z preinstalowany systemem operacyjnym HarmonyOS 2.0. Przy okazji firma przedstawiła najnowsze plany aktualizacji dla starszych urządzeń, które zostały wprowadzone na rynek z Androidem.

Huawei P Smart Z
Źródło: PCWorld

Huawei P Smart Z

Źródło: PCWorld

Użytkownicy wybranych modeli z rodzin Mate, P, nova oraz Enjoy będą mobili rozbudować pamięć masową swojego urządzenia. Za niewielką opłatą, która wynosić będzie około 60 dolarów, autoryzowany serwis Huawei wymieni moduł wbudowanej pamięci masowej na większy. Wszystko po to, aby po aktualizacji do HarmonyOS 2.0 nie odczuć problemów z brakiem pamięci masowej.

Zobacz również:

Na wymianę pamięci masowej załapią się posiadacze smartfonów z rodzin Huawei Mate 9, Mate 10, Mate 20, Mate 30, P10, P20 oraz P30. Wyjątkiem są tańsze modele z tych rodzin, które w nazwie posiadają dopisek Lite. Niestety nie łapią się ona na rozbudowę pamięci masowej.

Huawei rozbuduje również pamięć masową we wszystkich modelach z rodziny nova od modelu nova 2s. Chińskie źródła donoszą, że rozbudowa pamięci masowej ma być dostępna także dla smartfonów Honor, ale Huawei nie potwierdził jeszcze oficjalne tej informacji.

Za niecałe 60 dolarów Huawei podwoi pamięć masową w naszym smartfonie. Oznacza to, że smartfony z 64 GB otrzymają 128 GB wbudowanej pamięci masowej, modele ze 128 GB otrzymają 256 GB kość pamięci, a najdroższe smartfony sprzedawane z 256 GB wbudowanej pamięci masowej można rozbudować aż do 512 GB.

Lista kompatybilnych smartfonów
Źródło: gsmarena.com

Lista kompatybilnych smartfonów

Źródło: gsmarena.com

Huawei jest pierwszym producentem, który zdecydował się na uruchomienie takiej operacji. Dotychczas wymiana wbudowanego modułu pamięci masowej nie była możliwa.

W chwili obecnej usługa rozbudowy pamięci masowej dostępna jest jedynie w Chinach. Niedługo powinna trafić do innych krajów.

Źródło inspiracji: gsmarena.com