Tegra Zone, czyli sklep Nvidii z mobilnymi grami dostępny na każdym Androidzie

Tegra Zone, czyli mobilny centrum gier, gdzie umieszczone są odnośniki do starannie wybranych przez pracowników Nvidii tytułów. Przez wiele lat aplikacja dostępna była wyłącznie dla posiadaczy urządzeń z układami z linii Tegra, ale teraz się to zmieniło i mogą pobrać ją pobrać ze sklepu Google Play wszyscy zainteresowani.

Nvidia po premierze swojego pierwszego odnoszącego prawdziwe sukcesy układu dla urządzeń mobilnych udostępniła posiadaczom smartfonów wyposażonych w jednostkę swojej produkcji specjalną aplikację pozwalającą na wyszukiwanie najlepszych mobilnych gier o nazwie Tegra Zone. Nie jest to klasyczny sklep z aplikacjami, ponieważ zawiera on po prostu odnośniki do Google Play, ale w jego ramach użytkownicy mogli odszukać te tytuły, które zostały zoptymalizowane właśnie do działania na jednej z wersji układu Nvidia Tegra.

Aplikację Tegra Zone możecie pobrać prosto ze sklepu Google Play. Dostępna jest na praktycznie wszystkie obecne na rynku urządzenia z Androidem, ponieważ obsługuje smartfony i tablety z mobilnych systemem od Google w wersji 2.2 i wyższej. Sama aplikacja pozwalająca wyszukiwać gry jest darmowa, ale wiele tytułów które można za jej pomocą wyszukać jest już płatna.

Zobacz również:

  • MSI GeForce RTX 3080 TI Gaming X Trio 12G – przewodnik po technologiach Nvidii
  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 16.10.2021]
Tegra Zone, czyli sklep Nvidii z mobilnymi grami dostępny na każdym Androidzie

Swego czasu czterordzeniowa Tegra 3 była niedościgniona pod względem wydajności, ale dziś już wiele procesorów od innych firm dogoniło, jeśli nie przegoniło wydajność układu Nvidii, a wiele wydanych wcześniej gier z myślą o Tegrze działa dziś bez problemów na procesorach Qualcomma i Intela. Trzeba tylko pamiętać, że udostępnienie aplikacji Tegra Zone na wszystkie urządzenia z Androidem nie oznacza, że nagle wszystkie znajdujące się tam tytuły staną się kompatybilne z dowolnym sprzętem.