TelePlay Beta - wirtualny telefon w przeglądarce

Sieć telefonii kómórkowej Play zachęca do beta-testów nowej usługi. TelePlay to wirtualny telefon, który z przeglądarki internetowej pozwala dzwonić i odbierać połączenia oraz wysyłać i odbierać SMSy. Udział w testach jest bezpłatny dla użytkowników sieci.

Co ciekawe, w ofercie TelePlay koszt połączeń jest taki sam jak w taryfie. To przydatne np. podczas pobytu za granicą. Dzwoniąc z wirtualnego telefonu płacimy krajową stawkę, nawet będąc tysiące kilometrów stąd.

TelePlay nie jest czymś w rodzaju bramki SMS. Połączenia i wiadomości tekstowe w pełni korzystają z numeru telefonu w Play. Wirtualny telefon służy np. wtedy, gdy wyładuje się bateria.

Inne zastosowanie to SMSy. Klawiatura QWERTY pozwala na szybsze pisanie, więc TelePlay spodoba się wszystkim miłośników textów. Może w podobny sposób amerykańskie nastolatki nabijają te 3000 SMSów miesięcznie?

Aby podłączyć się do TelePlay, wystarczy tylko komputer i dostęp do Internetu. Przyda się też jedna z przeglądarek Internet Explorer (8,9), Chrome lub Firefox, Adobe Flash Player, słuchawki i mikrofon.

Testy nowej usługi są bezpłatne. Instrukcję znaleźć można na blogu Play. Na razie, TelePlay działa niestabilnie. Dość duży problem to bardzo długi czas przeładowywania się podstron.

Co myślicie o takim wirtualnym telefonie, to chyba niezły pomysł?