Telefon D-Link FuChat - wyświetli pogodę i zareaguje na emocje

D-Link otrzymał brązową nagrodę International Design Excellence Award (IDEA) za telefon FuChat. Urządzenie, które wyróżniono w kategorii sprzętu koncepcyjnego i prototypów wykorzystywanych do komunikacji, potrafi reagować na stan emocjonalny użytkownika i w zależności od niego przełączać się w odpowiedni tryb pracy.

FuChat to telefon bezprzewodowy, który może służyć w roli klasycznego telefonu stacjonarnego oraz telefonu VoIP. Wbudowane weń czujniki potrafią rozpoznawać zmiany w głosie użytkownika i temperaturę jego ciała, określając na tej podstawie stan emocjonalny swego właściciela.

Co więcej: urządzenie dostosowuje tryb pracy do samopoczucia człowieka. Zmiany dotyczą zarówno prezentowanych na wyświetlaczu danych, jak i dźwięków emitowanych przez urządzenie. Szczegółów nie podano, ale można się spodziewać, że modyfikacje związane są z głośnością dzwonków, ich rodzajem oraz stosowaną paletą barw.

Słuchawka telefonu FuChat zawieszona na klamce (źródło: Tuvie.com)

Słuchawka telefonu FuChat zawieszona na klamce (źródło: Tuvie.com)

Oprócz tego telefon można zaprogramować do przypominania o ważnych wydarzeniach oraz skonfigurować do odrzucania rozmów podczas ważnych biznesowych dyskusji. FuChat potrafi też wyświetlić aktualną pogodę, czas czy ikonę "Nie przeszkadzać", gdy użytkownik jest zajęty.

Dodatkowe informacje: "The FuChat, An Environmentally Friendly Phone Concept that Detects Your Emotions" (w języku angielskim)