Telefon Hitachi Hi-Vision Cam Wooo nagrywa filmy HD i przesyła je do TV za pomocą HDMI

W poniedziałek w sieci jednego z japońskich operatorów telekomunikacyjnych pojawi się nowy telefon komórkowy firmy Hitachi. Urządzenie nosi oznaczenie Hi-Vision Cam Wooo i pozwala na zapis materiału wideo w rozdzielczości 720p, który następnie można przesłać do telewizora HD za pomocą złącza HDMI.

Hitachi Hi-Vision Cam Wooo wyposażono w 3-calowy odchylany (podobnie jak w kamerach wideo) ekran LCD pozwalający na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Urządzenie dysponuje 5-megapikselowym sensorem i pozwala na rejestrację sekwencji wideo w jakości HD - 1280 x 720 pikseli. Zapisywane one są na kartach pamięci microSD o maksymalnej pojemności 8 GB (taki nośnik powinien wystarczyć na nagranie 2-godzinnego materiału). Można je też przesłać do telewizora HD przy wykorzystaniu cyfrowego interfejsu HDMI. Istnieje również możliwości wyboru pomiędzy trzema różnymi kolorami obudowy - niebieskim, czarnym oraz różowym.

Telefon Hitachi Hi-Vision Cam Wooo nagrywa filmy HD i przesyła je do TV za pomocą HDMI

Hitachi Hi-Vision Cam Wooo (źródło: Engadget.com)

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy telefon radzący sobie z filmami HD. Podobnymi możliwościami może się bowiem pochwalić sprzęt Samsunga - model Omnia HD.