Telefon LG z dwurdzeniowym procesorem - pierwsze zdjęcia i specyfikacja

Wygląda na to, że zapowiedź LG dotycząca smartfonu z dwurdzeniowym procesorem okazała się prawdziwa. W Sieci znaleźć już można nieoficjalne zdjęcia tego modelu wraz z podstawową specyfikacją. Smartfon ma być "napędzany" procesorem Nvidia Tegra 2.

Na początku września LG szumnie zapowiedziało powstanie pierwszego smartfonu wyposażonego w dwurdzeniowy procesor. Wtedy znaliśmy tylko podstawowe szczegóły oraz datę prezentacji modelu ustaloną na "ostatni kwartał tego roku".

LG zapewne dotrzyma słowa bowiem już pojawiły się pierwsze zdjęcia i opis zapowiadanego urządzenia. W ich posiadanie, na razie nieoficjalnie, wszedł portal Engadget.

Zobacz również:

  • Uniwersalny monitor LG SMART 32SQ780S to maksymalny komfort pracy i rozrywki

Smartfon LG należy do rodziny Optimus, sprzedawanej na polskim rynku jako Swift. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor z serii Nvidia Tegra 2. Smartfon będzie posiadać 4-calowy ekran, 8-megapikselowy aparat cyfrowy z tyłu oraz mini-kamerkę z przodu.

Dwurdzeniowy LG Optimus będzie mógł nagrywać i odtwarzać filmy wideo w Full HD (1080p). Wiadomo już także, że będzie posiadać slot kart microSD oraz wejście microUSB. Bateria urządzenia ma pojemność 1500mAh. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

Zastosowanie dwurdzeniowego procesora ma znacząco zwiększyć wydajność smartfonu. Wedle zapewnień Nvidii, procesory Tegra 2 mają się także przyczynić do wydłużenia pracy urządzenia na jednym cyklu ładowania.

Czy te zapewniania okażą się prawdziwe użytkownicy będą mogli przekonać się już niedługo. Według wstępnych doniesień smartfon ma się pojawić na rynku już na początku przyszłego roku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: