Telefon Motoroli z obsługą sieci Wi-Fi i komórkowych

Firma Motorola zademonstrowała na odbywającej się w tym tygodniu konferencji VoiceCon w Orlando (USA) przenośny telefon TEAM (Total Enteprise Access and Mobility), który może się komunikować zarówno z sieciami Wi-Fi, jak i komórkowymi. Urządzenie pozwala na korzystanie z aplikacji biznesowych oraz zapewnia dostęp do internetu.

Producent poinformował, że ten telefon z funkcjami push-to-talk i VoIP over Wi-Fi, pojawi się na rynku w III kwartale br. Telefony TEAM można tak skonfigurować, aby należały do określonej grupy (których może być 250), tak iż komunikaty push-to-talk są wysyłane tylko do użytkowników należących do danej grupy.

Motorola zapowiada, że pracuje już nad systemem, dzięki któremu rozmowy będą mogły być w przyszłości przełączane automatycznie między sieciami Wi-Fi i komórkową, wtedy gdy użytkownik wychodzi z zasięgu działania sieci WLAN. Firma zamierza również wprowadzić tę technologię do swoich rozwiązań PDA (Personal Digital Assistant).

Telefony są obsługiwane przez serwer, który komunikuje się z firmową centralką PBX i odpowiada za przełączanie rozmów między sieciami Wi-Fi i komórkową. Urządzenia pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Mobile, co pozwala je integrować z aplikacjami Windows, takimi jak Outlook, WWW czy poczta e-mail.