Telefon do grania w stylu PSP?

Najnowsze plotki głoszą, iż już w przyszłym roku możemy spodziewać się premiery niecodziennego telefonu od Sony. Ma on bowiem posiadać funkcje znane z PlayStation Portable.

Ta niecodzienna plotka pojawiła się za sprawą strony Marketing Week. Serwis twierdzi, że posiada źródła w Japonii oraz Korei, dzięki którym dowiedział się o planach stworzenia telefonu do grania.

Telefon do grania w stylu PSP?

Ponoć nietrudno byłoby przekształcić PSP w telefon

Model tworzony przez Sony miałby opierać się na popularnej przenośnej konsoli firmy - PlayStation Portable. Jeśli nawet owe plotki okazały by się prawdą to telefon ten niestety nie znajdzie się na półkach wcześniej niż w drugiej połowie przyszłego roku.

Najdziwniejsza w tej sytuacji wydaje się sprawa z Sony Ericsson. Ponoć między obydwiema firmami bardzo ochłodziły się stosunki. Widać to chociażby przez premierę telefonu do grania Sony Ericsson F305, który nie otrzymał logo PlayStation. Ponoć Sony boi się oddawać swoich marek po tym jak przekazała Ericssonowi prawa do umieszczania logo Walkman na tworzonych przez spółkę produktach.