Telefon i domena - jeden numer

Telcordia Technologies i Verisign będą testować technologię Enum, która pozwala na integrację numerów telefonicznych z nazwami domen internetowych.

Telecordia i Verisign rozpoczną testy technologii Enum, która pozwoli na integrację nazw domen internetowych i numerów telefonicznych. Technologię tę opracowała organizacja IETF (Internet Engineering Task Force). Integracja pozwoli na stosowanie pojedynczego numeru telefonicznego jako uniwersalnego "punktu kontaktu" z użytkownikiem, niezależnego od stosowanych przez niego innych urządzeń - komputerów PC, komputerów przenośnych, telefonów komórkowych, pagerów czy faksów.

Enum będzie funkcjonowała jak ogromna baza danych. Po wpisaniu numeru telefonu do aplikacji obsługującej tę technologię (np. przeglądarki internetowej) użytkownik otrzyma listę wszystkich zasobów skojarzonych z numerem (np. URL, adres e-mail, numer IP) w postaci rekordu Naming Authority Pointer. Pat Conley, dyrektor Verisign Global Registry Services, twierdzi, że dzięki nowej technologii w przyszłości na wizytówkach, zamiast numeru telefonu komórkowego, adresu e-mail i faksu, pojawi się tylko jeden adres - resztę danych odszuka sieć.

Verisign chciałaby utworzyć centralny rejestr telefonów, Telecordia natomiast - dostarczać oprogramowanie dla usług opartych na technologii Enum. Na razie firmy będą wspólnie testować nową technologię. Próby rozpoczną się w grudniu i będą trwały pół roku.

Więcej informacji: www.enumworld.com/


Zobacz również