Telefon komórkowy jeszcze bliżej komputera

Gammu, wszechstronne narzędzie do komunikacji między systemem operacyjnym, a telefonem komórkowym zostało ostatnio udostępnione w nowym wydaniu. Wersja 1.11.0 to jeszcze większa kompatybilność z jeszcze większą ilości modeli telefonów.

Telefon komórkowy jeszcze bliżej komputera

GammuUI

Gammu to w rzeczywistości projekt, którego celem jest zebranie najskuteczniejszych aplikacji, skryptów i sterowników przeznaczonych do współpracy z telefonami komórkowymi i stworzenie z nich jednego funkcjonalnego narzędzia. Obecnie Gammu współpracuje z telefonami Nokia z generacji DCT3, DCT4, Alcatel z generacji BE5/BF5/BH4 oraz niektórymi modelami Siemens i Sony Ericsson. Narzędzie umożliwia zarzadzanie podstawowymi funkcjami telefonu (SMS, EMS, książka adresowa, pliki podręczne, kalendarz, ustawienia wewnętrzne, itp.) oraz tymi bardziej zaawansowanymi (kopia zapasowa stanu komórki, ustawienia połączeń z Internetem, WAP, radio, benchmark wydajności, itp.).

Pobierz plik dla Linux lub Windows

Wersja 1.11.0 wprowadza wsparcie dla wielu nowych modeli (głównie Nokii). Dopracowano również większość aspektów współpracy z systemem Symbian. Oprócz tego dokonano kilku poprawek stabilizacyjnych. Gammu działa z systemami Windows, Linux, MacOS oraz FreeBSD. Więcej informacji znajduje się na stronie domowej projektu. Znajdują się tam również interfejsy graficzne do programu (domyślnie obsługiwany jest on wierszem poleceń).