Telefon komórkowy zadba o Twoje zdrowie

Telefony komórkowe zawsze służyły do pozostawania w kontakcie, jednak teraz mają służyć do dbania o zdrowie użytkownika. Nowe zestawy współpracują z niedawno wprowadzoną usługą Smart Sports japońskiego operatora A-U.

Telefon posiada współpracujące ze sobą czujnik ruchu i GPS. Gdy biegniesz ilość kroków, dystans i spalone kalorie są zapisywane i zapamiętywane. Działa to nawet, gdy aplikacja telefonu Run&Walk nie jest uruchomiona.

Ponieważ beaty w muzyce mogą pomóc w codziennych ćwiczeniach aplikacja linkuje do usługi pobierania muzyki A-U Lismo. Po wybraniu utworu można słuchać go na zestawie bezprzewodowych słuchawek. Korzystając z trybu "Beat Run" sposób odtwarzania może dostosować utwory muzyczne do tempa ćwiczenia. Informacja o treningu może być wysłana na serwer, a następnie uruchomiona i analizowana na komputerze.

System prezentowany był na targach Wireless Japan, gdzie konkurencyjny operator NTT DoCoMo również pokazywał swe prace nad rozwiązaniami związanymi ze zdrowiem. Wielofunkcyjna waga po naciśnięciu przycisku wysyła podstawowe dane o zdrowiu użytkownika do jego telefonu poprzez Bluetooth. DoCoMo ma nadzieję zainteresować tym szpitale i fitness cluby. Przy systematycznym używaniu ma to pozwolić na automatyczny monitoring podstawowej kondycji użytkowników.

Na stanowisku A-U prezentowano usługę EZ Styling ułatwiającą wybór fryzury i sprawdzenie jak się w niej będzie wyglądało. Wystarczy skorzystać ze strony przeznaczonej dla urządzeń mobilnych i wybrać salon fryzjerski. Tam będziemy mogli przejrzeć proponowane fryzury. Wystarczy zaznaczyć tę wybraną, zrobić sobie zdjęcie i wysłać je na serwer. Po około 10-20 sekundach otrzymujemy wiadomość z linkiem do strony zawierającej dość dokładną symulację tego, jak będziemy wyglądać w wybranym uczesaniu.

Usługa kierowana jest do kobiet. Mimo, iż można przesłać również zdjęcia mężczyzn efekty transformacji fryzury nie będą zbyt adekwatne.

Więcej w materiale wideo.