Telefon obsługiwany gestami

Firma Samsung zaprezentowała innowacyjną technologię rozpoznawania trójwymiarowych ruchów ciągłych przez telefony komórkowe. Wykorzystywana będzie ona między innymi w aparacie Samsung SCH-S310.

Telefon obsługiwany gestami

Samsung SCH-S310

Telefon SCH-S310 rozpoznaje gesty manualne wykonywane przez użytkownika w trójwymiarowej przestrzeni i przekłada je na język komend. Zaawansowane czujniki obliczają także kierunek i prędkość ruchu telefonu. Technologia została opracowana w kooperacji Samsung Electronics i Samsung Advanced Institute of Technology.

Technologia oferuje możliwość korzystania z wielu funkcji telefonu komórkowego za pomocą gestów zamiast klawiszy. W przyszłości, także inne urządzenia, m. in. przenośne odtwarzacze MP3, kamery cyfrowe czy handheldy, mogą być obsługiwane w ten sposób. Zmniejsza to konieczność wyposażenia tych urządzeń w złożone klawiatury.

Zobacz również:

  • Galaxy S22 Ultra za darmo! Zobacz, jak odebrać smartfon
  • Jak sprawdzić, czy mój telefon został zhakowany?

Obsługa telefonu SCH-S310 jest prosta. Jeśli abonent 'napisze w powietrzu' określoną cyfrę, telefon rozpozna ją i wybierze odpowiedni numer. Potrząśnięcie telefonem kończy połączenie i usuwa niechciane wiadomości. Gwałtowny ruch telefonem w prawo lub w lewo spowoduje wybór z play-listy następnego lub poprzedniego pliku MP3 do odtworzenia. Telefon rozpoczyna odtwarzanie muzyki także po potrząśnięciu.

SCH-S310 oferuje także aparat cyfrowy, dostęp do internetowych sklepów muzycznych (music-on-demand) i bankowości przez WWW.

Więcej informacji na stronie producenta .