Telefon od Google'a potrafi tłumaczyć tekst

Potwierdziły się wcześniejsze informacje o pracach Google'a nad dołączeniem do Androida usług zajmujących się tłumaczeniami. Na kongresie Mobile World Congress Google zaprezentowało telefon, który automatycznie przełożył napisy z języka niemieckiego na angielski.

Przetłumaczone na angielski zdanie w oryginale brzmiało: "Fruhlingssalat mit Wildkrautern". Prowadzący prezentację pracownik wykonał zdjęcie menu w języku niemieckim. Następnie zostało ono automatycznie przetłumaczone po uprzednim przesłaniu go na serwer Google'a. W efekcie uzyskano "Spring salad with wild herbs" - podał serwis Yahoo!News.

Pokaz został przygotowany na smartfonie pracujacym pod kontrolą systemu operacyjnego Google'a - Androida. Niestety nie podano, która wersja Androida była zainstalowana na urządzeniu, ani kiedy kiedy nowa usługa zostanie udostępniona użytkownikom.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego

W ubiegłym tygodniu Franz Och z Google'a w rozmowie z dziennikiem The Times poinformował o intensywnych pracach zmierzających do udostępnienia usługi tłumaczenia na żywo rozmów telefonicznych. Dzięki temu możliwa stałaby się rozmowa telefoniczna dwóch osób mówiących w różnych językach. Aplikacja ma być dostępna najwcześniej za kilka lat.

Obecnie można skorzystać z serwisu Google'a udostępniającego automatyczne tłumaczenia - Google Tłumacz. Z jego pomocą można tłumaczyć w obrębie 52 języków.

źródło: Yahoo!News

Aktualizacja: 18 lutego 2010 16:21

Dodany został materiał filmowy


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: