Telefon w RealPlayer

Firma RealNetworks wzbogaciła możliwości najnowszego odtwarzacza multimediów RealPlayer7 o obsługę Net2Phone.

Firma RealNetworks dodała do nowej edycji odtwarzacza multimediów RealPlayer7 obsługę Net2Phone. Rozwiązanie to pozwoli na prowadzenie rozmów telefonicznych przy użyciu odtwarzacza Real Player7 i komputera, umożliwiając np. przeprowadzenie rozmów międzynarodowych wg taryfy połączeń internetowych, czyli po kosztach rozmowy lokalnej. Net2Phone pozwala na przekaz głosu przez Internet dzięki wykorzystaniu protokołu VoIP (Voice over IP).

"Większość z 95 mln użytkowników RealPlayera mieszka za granicą. Dzięki Net2Phone mogą sporo zaoszczędzić na międzynarodowych rozmowach. Usługa jest dostępna zarówno dla systemów Windows, jak i oraz UNIX" - powiedział Rob Grady, menedżer RealNetworks.

RealPlayer 7 for Windows jest dostępny do pobrania w trzech wersjach. Minimalna pozwala jedynie na połączenia dial-up. Standardowa zawiera odtwarzacz RealJukebox i pełny Net2Phone. Za wersję Plus trzeba zapłacić 29,95 USD. Zawiera ona dodatkowo korektor graficzny, linki do wielu stacji radiowych dostępnych w Internecie oraz zapewnia lepszą kompresję i jakość dźwięku oraz obrazu wideo. Ponadto nowa wersja programu RealPlayer umożliwia oglądanie zapowiedzi nowych filmów, przebojów muzycznych i listy najpopularniejszych wideoklipów.