Telefon wyczuwający emocje od Research in Motion

BlackBerry Empathy to prototypowy smartfon, który wygrał konkurs designerski zorganizowany przez firmę Research in Motion. Urządzenie nie tylko będzie stawać się przezroczyste kiedy go nie używamy, ale ma także umożliwić odczytywanie ludzkich emocji - o ile oczywiście kiedykolwiek powstanie.

Smartfon o bardzo nietypowym wzornictwie wygrał konkurs zorganizowany przez producenta urządzeń BlackBerry - Research in Motion. Prototypowe urządzenie wyróżnia się przede wszystkim ekranem dotykowym, który staje się przezroczysty kiedy telefon nie jest używany.

O wiele ciekawszy jest jednak specjalne rozwiązanie umożliwiające wykrywanie i opisywanie ludzkich emocji. Nie wiadomo jak konkretnie miałby działać ten mechanizm, choć zaznaczono, że do jego poprawnego funkcjonowania potrzebny jest specjalny pierścień zakładany na palec użytkownika. Emocje te są następnie ukazywane w formie graficznej wokół zdjęć naszych kontaktów, a smartfon potrafi nawet tworzyć z nich specjalną "siatkę uczuć". Pokazuje ona kto jest z kim powiązany i w jakich relacjach są te osoby. Empathy miałby nawet umieć wskazać jak czuliśmy się w pracy i co czujemy po powrocie do domu. Na uwagę zasługuje też oryginalny interfejs użytkownika.

Zobacz również:

  • Leczenie ran już nigdy nie będzie wyglądało tak samo. Przekonują nas o tym studenci Politechniki Warszawskiej

Research in Motion nie powiedziało niestety czy i kiedy smartfon może trafić do produkcji.