Telefon z Microsoftu

Microsoft wprowadza telefony ze swobodnym dostępem do sieci WWW i poczty elektronicznej. Urządzenia mają być oparte na systemie Windows CE.

Szef Microsoftu Bill Gates na genewskich targach przedstawił prototyp przenośnego telefonu z systemem operacyjnym Windows CE i pozwalającym na swobodny dostęp do Internetu. Możliwość bezprzewodowego dostępu do sieci (Wireless Net Access) wywarła tak ogromny wpływ na B. Gatesie, że zmienił wizję swojej firmy. "Po raz pierwszy w swej 25-letniej historii Microsoft odchodzi od hasła - PC w każdym domu i na każdym biurku - na rzecz urządzeń przenośnych“ - stwierdził B. Gates.

W swoim przemówieniu na otwarciu sesji Interactive ’99 towarzyszącej targom Telecom ‘99 poinformował, że telefon umożliwi swobodny dostęp do stron WWW opartych na języku HTML (Hypertext Markup Language). Dodał, że dostęp do poczty elektronicznej będzie można zrealizować na cztery sposoby: zwykły tekstowy, faks, plik z nagranym głosem lub poprzez rozmowę telefoniczną. B. Gates nie ujawnił, kiedy urządzenie zostanie wprowadzone na rynek ani jaka będzie jego cena.

Więcej informacji: www.microsoft.com/