Telefonia VoIP z dźwiękiem HD

Koncern Infineon Technologies stworzył wyposażoną w obsługę dźwięku HD kość dla telefonii internetowej. Układ to nowy członek rodziny DuSlic, w ramach której powstają moduły dla telefonów IP oraz analogowych adapterów.

Nowy dwukanałowy DuSlic-xT to pierwsza kość, zawierająca interfejs pozwalający na połączenie peceta wyposażonego w kartę dźwiękową z analogowym telefonem. DuSlic-xT zawiera zintegrowane narzędzia diagnostyczne zgodne ze standardem GR-909. W układ wbudowano też mechanizmy, które powodują, że zużywa on o 20% mniej energii niż podobne produkty konkurencji.

Producent pomyślał też o przyszłości i wyposażył go w technologie szerokopasmowe, które mają zapewnić, że sprosta on wymogom przyszłych rozwiązań technologicznych. Co ciekawe, wszystkie właściwości DuSlic-xT są w pełni programowalne, producenci sprzętu mogą więc dostosować kość do potrzeb ich klientów.

Próbki nowego układu trafią do producentów już w lipcu bieżącego roku. Infineon nie informuje, kiedy rozpocznie się ich seryjna produkcja.