Telefonoodtwarzacz od Pantecha

IM-U110 to najnowsza propozycja firmy Pantech w zakresie cyfrowych urządzeń przenośnych. Zasadniczo jest to telefon komórkowy, ale może on także służyć jako mobilny odtwarzacz multimedialny oraz cyfrowy aparat fotograficzny.

Telefon skonstruowano w standardzie cyfrowej telefonii komórkowej CDMA (Code Division Multiple Access), która działa w oparciu o szerokopasmową transmisję sygnału. Na "pokładzie" telefonu umieszczono 1 GB pamięci flash. Jest to niezły wynik jak na urządzenie, którego pierwotnym przeznaczeniem jest przekazywanie połączeń telefonicznych czy wysyłanie wiadomości tekstowych. IM-U110 będzie mógł odtwarzać pliki w takich formatach jak MP3, AAC, AAC Plus, MPEG4 i H.264.

Pantech IM-U110

Pantech IM-U110

W telefonie znalazło się również miejsce dla cyfrowego aparatu fotograficznego, wyposażonego w sensor obrazu o rozdzielczości 2 mln pikseli. Co więcej, telefon obsługuje technologię PictBridge, umożliwiającą komunikację z drukarką bez pośrednictwa komputera. Menu urządzenia, jak również pliki multimedialne, wyświetlane są na kolorowym wyświetlaczu QVGA o przekątnej 2".

Pantech IM-U110

Pantech IM-U110

Początkowo urządzenie, którego premiera zapowiadana była jeszcze pod koniec ubiegłego roku, wejdzie do sprzedaży w Korei Południowej. Jego cenę ustalono na 650 USD.

Więcej informacji: Pantech


Zobacz również