Telefony Nokii narzędziem fotoreporterów?

Jeżeli chciałbyś się zabawić w fotoreportera, lecz skromne fundusze nie pozwalają na zakup porządnej lustrzanki, powinno zainteresować Cię urządzenie o nazwie Mobile Phone Telescope. Jest to obiektyw, który można podłączyć do telefonów Nokii wyposażonych we wbudowane cyfrowe aparaty fotograficzne.

Telefony Nokii narzędziem fotoreporterów?

Mobile Phone Telescope

Zdjęcia wykonywane przy pomocy telefonów komórkowych pozostawiają zwykle wiele do życzenia - głównie ze wględu na ograniczoną ilość wpadającego przez soczewkę światła oraz brak zoomu optycznego. Oczywiście istnieją telefony z zaawansowaną optyką - lecz są one rzadkością (i to raczej kosztowną).

Jeżeli jednak dysponujesz Nokią 6230, 6230i lub 6680, możesz się pokusić o zrobienie zdjęcia ze znacznej odległości. Wszystko to za sprawą urządzenia o nazwie Mobile Phone Telescope, które pojawiło się w ofercie sklepu internetowego Mobile.brando. Jest to bowiem dołączany do telefonu obiektyw pozwalający na 6-krotne powiększenie optyczne. Aby z niego skorzystać należy wymienić tylną część obudowy aparatu. Dołączona do zestawu specjalnie przystosowana nakładka umożliwia obsadzenie w niej teleskopu.

"Komórkowy" teleskop można kupić za 19 USD w serwisie mobile.brando.com.hk.