Telefony sieci Play będą korzystać w roamingu domyślnie z T-Mobile

Sieć Play zmienia głównego partnera roamingowego na terenie Polski. Po wielu latach głównym partnerem fioletowego operatora stanie się T-Mobile, który zastąpi obecnego w tej roli od wielu lat Plusa.

Play po wejściu na polski rynek nie dysponował wystarczającą liczbą stacji bazowych. Z tego powodu sieć podpisała umowę o roamingu krajowym, w efekcie której użytkownicy telefonów z kartami SIM od fioletowego operatora mogli łączyć się w ramach krajowego roamingu z nadajnikami innych sieci. Z początku można było bez dodatkowych opłat wykonywać połączenia i wysyłać SMS-y w ramach zasięgu innej sieci niż macierzysta, a później dołączyła do tego możliwość łączenia się z internetem.

Przez wiele lat Play wykorzystywał infrastrukturę Plusa, a potem podpisano stosowne umowy z Orange i T-Mobile. W rezultacie klienci sieci Play mogą korzystać z nadajników wszystkich głównych sieci w Polsce. Do tej pory jednak, przy ustawieniach automatycznych, przy braku zasięgu macierzystego Play użytkownicy byli domyślnie przełączani na Plusa, jeśli tylko zasięg tego operatora był dostępny. Teraz jednak ma się to zmienić.

Zobacz również:

  • Najlepsze oferty abonamentowe - jakiego operatora wybrać? (30.11.2021)
Telefony sieci Play będą korzystać w roamingu domyślnie z T-Mobile

Sieć ogłosiła na firmowym blogu, że od teraz głównym partnerem roamingowym będzie nie Plus, a T-Mobile. Jorgen Bang-Jensen, CEO fioletowego operatora, twierdzi, że podniesie to jakość usług sieci, a umowa podpisana została na siedem lat. Nie oznacza to przy tym końca partnerstwa z Plusem i Orange - po prostu zielony i pomarańczowy operator będą od teraz mieli niższy priorytet. Pełna migracja powinna nastąpić w przeciągu kilku tygodni.