Telekonferencje dla każdego

Ezonics zaprezentował nowy sprzętowo-programowy pakiet do telekonferencji, przeznaczony dla użytkowników domowych komputerów PC.

Firma Ezonics przygotowała sprzętowo-programowy pakiet, który pozwoli użytkownikom domowych komputerów PC na odbywanie telekonferencji z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Główną część EZPhone Cam stanowi urządzenie łączące cechy mikrofonu i kamery, wyglądem przypominające zaś telefon komórkowy. EZPhone Cam jest bardzo łatwy do instalacji, urządzenie wystarczy połączyć bezpośrednio do portu USB.

W pakiecie dostępne jest oprogramowanie EZPhone, zawierające książkę adresową, która umożliwia przechowywanie fotografii osób znajomych. Gdy taka osoba jest obecna w sieci, zdjęcia są wyświetlane w kolorze, w przeciwnym razie użytkownik ogląda czarno-białe obrazki. Chociaż przedstawiciele firmy Ezonics wolą nazywać swój produkt pakietem do "wideochatu", używanie EZPhone Cam przypomina raczej korzystanie z telekonferencji - dyskutujące osoby widzą i słyszą się nawzajem. Jakość transmisji audio i wideo jest w dużej mierze zależna od rodzaju połączenia internetowego użytkowników.

Pakiet EZPhone ma pojawić się w sprzedaży w październiku. Początkowo będzie kosztował ok. 120 USD, ale w sezonie gwiazdkowym cena ma zostać obniżona i wyniesie mniej niż 100 USD.

Więcej informacji: www.ezonics.com/


Zobacz również