Telewizja Nintendo: nowe informacje

Od jakiegoś czasu wiadomo, że firma Nintendo zamierza uruchomić kanał telewizyjny skierowany do posiadaczy konsoli Wii. W ostatnich dniach pojawiło się na temat tego pomysłu kilka nowych informacji.

Nowy kanał telewizyjny, jaki uruchomić chce firma Nintendo, nazywać się będzie Wiinoma. Prezentowane mają być na nim programy przeznaczone dla ludzi "w każdym wieku" i posiadających "różne zainteresowania". Użytkownicy Nintendo Wii (wymagany jest również dostęp do Internetu) będą mogli obejrzeć na nim różne kreskówki, programy rozrywkowe, teleturnieje oraz wiele innych produkcji wspierających zainteresowania graczy. Wszystkie programy powstaną specjalnie na potrzeby Wiinoma i nie będzie można ich obejrzeć w żadnym innym miejscu.

Testy nowego kanału telewizyjnego rozpocząć się mają już niebawem (na wiosnę tego roku). Niestety, wypróbować go będą mogli jedynie japońscy użytkownicy Nintendo Wii. Pod koniec 2009 roku Wiinoma ma zostać udostępniona wszystkim posiadaczom konsoli.

Póki co, otwarte pozostaje pytanie o popularność nowego kanału telewizyjnego. Wszystko zależeć będzie bowiem od jakości prezentowanych na nim produkcji, których jeszcze nie znamy. Zapewne sprawa wyjaśni się nieco już za kilka miesięcy.

Dzięki nowej usłudze, firma Nintendo zamierza skrócić dystans dzielący ją od rywali, bowiem Sony i Microsoft uruchomiły już swoje serwisy wideo.

Zobacz także:

Telewizja na pulpicie

VMAX16: tania alternatywa dla Nintendo Wii?

W Japonii sprzedano już ponad 7 mln Wii