Telewizja UPC wprowadza Zdalne Nagrywanie

Zdalne Nagrywanie - taką usługę wprowadziła właśnie telewizja cyfrowa UPC Polska. W dodatku za darmo. Pozwala ona na zaplanowanie przez internet nagrania ulubionych programów z dowolnego miejsca na Ziemi. Teraz będąc poza domem lub na wakacjach możemy sobie nagrać oczekiwany film, ulubiony serial lub ważny mecz.

Oczywiście usługa dotyczy tych abonentów UPC, którzy mają dekoder z nagrywarką. Obecnie niemal połowa abonentów UPC posiada dekoder Mediabox, umożliwiający korzystanie ze Zdalnego Nagrywania.

Zdalne Nagrywanie w UPC - jak to działa?

Aby nagrać film należy wejść na stronę nagrywanie.upc.pl, a następnie zalogować się do Internetowego Przewodnika TV. Posiadacze iPhone'a i mogą ściągnąć darmową aplikację z App Store, które pozwoli im o wiele łatwiej i szybciej dokonać nagrania. Dla telefonów komórkowych i smartfonów UPC zaprojektowała specjalna mobilną odsłonę witryny - m.nagrywanie.upc.pl.

- Zdalne Nagrywanie w Telewizji Cyfrowej UPC to absolutna nowość na polskim rynku. (...) Teraz już nic godnego uwagi nas nie ominie - powiedział Jarosław Pijanowski z UPC Polska.

UPC przeprowadziła badania, według których 40 proc. klientów UPC uznało możliwość zdalnego nagrywania za atrakcyjną funkcję.

Szał nagrywania powraca

20 lat temu, w czasach gdy na rynku rządził VHS, wygodnie nagrywało się filmy na kasetach w magnetowidzie. Od czasu zdominowania rynku przez DVD, trochę zapomnieliśmy o tej przydatnej funkcji. Ale ostatnio, wraz z rozwojem cyfrowej telewizji, szał nagrywania powrócił - wszystkie cyfrowe telewizje wprowadzają dekodery z nagrywarkami do swoich ofert. UPC poszedł dalej, bo zaoferował nagrywanie na odległość. Inni operatorzy pewnie też pójdą tym tropem.