Telewizja cyfrowa pod Linuksem

Muxi, popularne narzędzie dla systemów Linux do obsługi dekoderów telewizyjnych DVB osiągnęło już wersje 0.5.0. Tym razem wprowadzono nowe funkcje związane z usługami EPG.

Muxi

Muxi

Muxi to prosta w obsłudze aplikacja, która współpracuje z większością najnowszych dekoderów telewizyjnych współpracujących z sygnałem DVB. Narzędzie do pracy wykorzystuje biblioteki Xine, dzięki czemu użytkownik może zarówno oglądać filmy, jak i słuchać MP3 albo internetowych audycji radiowych. Posiada ono zarazem wbudowany przewodnik po dostępnych kanałach oraz funkcję nagrywania przechwyconego obrazu w czasie rzeczywistym. Co więcej, aplikacja doskonale radzi sobie z filmami w dużej rozdzielczości (np. w standardzie HDTV).

Muxi to oprogramowanie eksperymentalne. Projekt jest rozwijany przez jedną osobę, przez co aplikacja nie posiada wyjątkowo rozbudowanych funkcji. Obecnie Muxi został przetestowany na tylko odbiornikach DVB-T.

Pobierz Muxi

Wersja 0.5.0 została pozbawiona większości błędów, znanych z poprzednich wydań. Dodano również pełną obsługę usług EPG (zakodowane informacje o nadawanych audycjach) oraz funkcję skanowania sieci w ich poszukiwaniu. Więcej informacji znajduje się na stronie domowej projektu.