Telewizja dla iPhone'a od grudnia w Japonii

JapanToday podało, że dzięki najnowszemu produktowi SoftBank Mobile, wszyscy właściciele iPhone'a już niedługo będą mogli korzystać z pełni mobilnej telewizji. Wszystko dzięki dodatkowemu tunerowi 1-Seg Wi-Fi, który trafi do sklepów w grudniu bieżącego roku.

Już pod koniec roku SoftBank Mobile wprowadzi na rynek specjalny zewnętrzny tuner dla iPhone'a. 1-Seg Wi-Fi, bo tak nazywa się urządzenie, umożliwi użytkownikom mieszkającym w Japonii oglądanie telewizji na smartfonach. Dodatkowo, zapewni również połączenie Wi-Fi z internetem przy użyciu sieci Yahoo!BB (sieć należy do grupy SoftBank) oraz... zastąpi tradycyjną ładowarkę dla produktu Apple'a.

1-Seg będzie transferowało sygnał z 1-Seg TV do iPhone'a za pomocą sieci Wi-Fi. Wymiary urządzenia to 50x85x16 milimetrów. Możliwości czasowe oglądania telewizji to około 3 godzin. Produkt może być również wykorzystany jako dodatkowa bateria dla iPhone'a co zapewni od 2 do 4 godzin działania dłużej.

1-Seg jest będzie dostępny w sprzedaży w atrakcyjnej cenie 10,000 jenów (około 100 dolarów). Premiera odbędzie się w połowie grudnia.

Tuner 1-Seg Wi-Fi jest odpowiedzią na zarzuty krytyków, którzy twierdzą, że smartfon jest zbyt mało multimedialny na japoński rynek. W wersji podstawowej nie może bowiem odtwarzać telewizji 1-Seg (wiele innych urządzeń to umożliwia) oraz posiada zbyt mało emotikonek, które można używać w mailach. Masayoshi Son, CEO grupy Softbank, powiedział wręcz, że "w Japonii email bez emotikonka nie może być traktowany jak email". Jest to poważny argument ku lokalizacji urządzenia na ten potężny rynek (Apple zamierza wprowadzić funkcje związane z emotikonami w przyszłym roku).


Zobacz również