Telewizja na dysku

Panasonic wprowadza do sprzedaży jeden z pierwszych cyfrowych magnetowidów, umożliwiających zapisanie ponad 60 godzin programu.

Panasonic poszerzył ofertę cyfrowych magnetowidów opartych na dyskach twardych (PVR). Na początku października trafi do sprzedaży najnowsze urządzenie serii ShowStopper, umożliwiające zapisanie ponad 60 godzin programów telewizyjnych. Panasonic PV-HS3000, tak jak poprzednie modele PVR tego producenta, wykorzystuje technologię ReplayTV. Cena urządzenia będzie wynosić 799 USD wraz z abonamentem "usług telewizyjnych" oferowanych przez ReplayTV. PV-HS3000 jest następcą poprzednich modeli PVR, które zawierały dyski twarde umożliwiające nagranie 20 lub 30 godzin programu telewizyjnego.

"Nasze dyskowe magnetowidy z serii ShowStopper odniosły duży sukces rynkowy. Ich nabywcy otrzymują urządzenia, które są bardzo łatwe w obsłudze, oferowane z zestawem usług ReplayTV. Korzystając z PVR, użytkownicy nie muszą zajmować się żmudnym programowaniem magnetowidu, gdy chcą nagrać film lub audycję. Często zdarza się bowiem, że podawane w gazetach godziny nadawania interesującego programu ulegają zmianie czy też są podane błędnie. Korzystając z PVR i przewodnika programowego ReplayTV, użytkownicy mogą mieć pewność, że zasiadając przed telewizorem, niezależnie od pory dnia, zawsze będą mogli oglądać ulubione audycje" - powiedział Jason Gastman, jeden z szefów działu produktów wideo firmy Panasonic.


Zobacz również