Telewizja satelitarna w komórce

Koncern Samsung zaprezentował nowy telefon komórkowy, mogący odbierać satelitarne przekazy radiowe i telewizyjne. Wyposażony w 2,2-calowy, kolorowy wyświetlacz model SCH-B200 trafi do sprzedaży już w czerwcu.

Urządzenie potrafi odbierać przekazy satelitarne w standardzie DMB (Digital Multimedia Broadcast) - jego zaletą jest fakt, że sygnał może być odbierany nawet przez niewielkie anteny.

Samsung SCH-B200

Samsung SCH-B200

Samsung SCH-B200 ma przesuwany i obrotowy wyświetlacz o przekątnej 2,2" i rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Urządzenie mierzy 106,5 x 52 x 24,9 mm i waży 120 g. Oprócz odbierania programu radiowego i telewizyjnego, telefon potrafi również robić zdjęcia (ma wbudowany aparat z matrycą 2 MP), odtwarzać pliki MP3 i nagrywać klipy wideo w formacie MPEG4. Wbudowana bateria zapewnia energię niezbędną do ok. 3 godzin oglądania telewizji.

Program telewizyjny można oglądać zarówno na wyświetlaczu telefonu (po przekręceniu go w pozycję horyzontalną), jak i na ekranie telewizora, który można podłączyć poprzez wyjście wideo.

Nie wiadomo na razie, czy telefon dostępny będzie poza Koreą Południową. Jego ceny również nie podano.


Zobacz również