Telewizja z komputera

Odpowiednio dobrana karta zastąpi nam inwestycje w wiele urządzeń RTV.

Odpowiednio dobrana karta zastąpi nam inwestycje w wiele urządzeń .

Tunery telewizyjne należą do kategorii urządzeń - gadżetów, które do poważnej pracy zwykle nie są potrzebne. Mogą jednak okazać się przydatne, gdy nie odrywając się od telewizora, chcemy obejrzeć np. wiadomości telewizyjne lub nagrać mecz.

Odpowiednio dobrana karta zastąpi inwestycje w wiele urządzeń RTV. Przykładem takiego produktu jest karta firmy Avacs, model SmartTV. Stanowi ona połączenie tunera telewizyjne i odbiornika radiowego, zamieniając komputer w pełni wyposażone centrum multimedialne.

Zbudowana jest na bazie doskonale znanego układu Conexant 878A. Rozwiązanie to ma wady i zalety. Do wad należy jakość obrazu, którą można określić w najbardziej sprzyjających warunkach jako dobrą, a często przeciętną. Niestety jest to cecha praktycznie wszystkich komputerowych tunerów telewizyjnych. Zaletą jest natomiast pełna zgodność z wieloma, dostępnymi w Internecie aplikacjami do obsługi tunerów. Warto bowiem dodać, że są one często wygodniejsze w obsłudze i bardziej rozbudowane od programów standardowo dodawanych do urządzeń.

Instalacja karty przebiegała bezproblemowo, podobnie jak późniejsze stacji. Dla osób, które mają obawy przed samodzielnym montażem, pomocna okaże się instrukcja, przetłumaczona na język polski, co stanowi wyjątek na polskim rynku.

Do tunera radiowego nie mamy najmniejszych zastrzeżeń. Dzięki niemu nasz komputer zamienił się w pełnowartościowy odbiornik radiowy, którego jest dużo łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych urządzeń.

Tuner telewizyjny, działający w systemach PAL DK/BG jest oczywiście nieco gorszy niż przeciętny telewizor, ale zadania spełnia zadowalająco. Obraz telewizyjny uruchomiony w okienku z boku ekranu to czasami przydatny lub przyjemny dodatek.

W zestawie znalazł się również pilot zdalnego sterowania. Oczywiście jakość jego wykonania jest siermiężna, plastik kiepski, a przyciski malutkie i niewygodne, ale swoje podstawowe zadanie realizuje - pozwala na zdalną kontrolę urządzenia.

Informacje: www.megabajt.com.pl