Telewizor Apple z intuicyjnym interfejsem to ostatnie marzenie Jobsa?

Do amerykańskich księgarni właśnie trafiła autoryzowana biografia Steve’a Jobsa - a z niej ma wynikać, że to telewizor jest głównym produktem, nad którego opracowaniem skupia się teraz Apple.

Apple TV

Z biografii zmarłego szefa Apple wynika, że inteligentny telewizor stanowił osobistą obsesję Steve’a Jobsa - tak wynika przynajmniej z relacji tych, którzy już mieli okazję przeczytać oczekiwaną książkę Waltera Isaacsona,wydaną post mortem.

Wyzwanie Jobsa - stworzyć najprostszy możliwy interfejs w telewizorze

Apple ma w swojej ofercie Apple TV - to tylko przystawka do telewizora, która nie podbiła jednak rynku. Ale Jobs podobno miał pomysł na o wiele ważniejszy produkt - telewizor Apple.

Zobacz również:

  • iMac, iPad Pro, AirTags i Apple TV 4K. Co warto kupić i w jakiej wersji?
  • Netflix - Top 10 w Polsce tego tygodnia! [6.09-12.09]
  • TCL przedstawia najnowsze telewizory Mini LED 8K z serii X!

- Jobs bardzo chciał zrobić z telewizorami to, co udało mu się z komputerami, odtwarzaczami muzyki oraz telefonami - wprowadzić prostotę i elegancję - powiedział Walter Isaacson, autor biografii Jobsa.

Telewizor Apple z intuicyjnym interfejsem to ostatnie marzenie Jobsa?

Steve Jobs

- Chcę stworzyć zintegrowany telewizor, który jest bardzo łatwy w użytkowaniu, zsynchronizowany z innymi usługami oraz z iCloud. Użytkownicy nie będą musieli już męczyć się ze skomplikowanymi pilotami czy kablami. Telewizor będzie miał najbardziej prosty interfejs, jaki można sobie wyobrazić. Wreszcie na to wpadłem - tak miał powiedzieć Steve Jobs według Isaacsona.

Inteligentne widżety do Apple

Telewizor Apple TV był obiektem plotek od lat. Wygląda jednak na to, że Jobs po latach wreszcie znalazł to, czego szukał. Nie wiemy, co dokładnie udało się wymyślić Jobsowi, ale podpowiedź może stanowić fakt, że w czerwcu Apple opatentowało coś co nazywa się “advanced widget paradigm". Chodzi najprawdopodobniej o to, że widżety Apple będą mogły same dostarczać informacji na podstawie tego, co oglądamy. Poza tym nieużywane widżety znikałyby, co miałoby uprościć cały interfejs. Czyżby to zalążek rewolucyjnego user interface w telewizorach?

Siri w Apple TV czyli telewizor sterowany głosem

Możliwe, że Apple wykorzysta także w swoich telewizorach głośną ostatnio technologię Siri. Jobs chciał stworzyć najprostszy interfejs użytkownika, jaki można tylko sobie wyobrazić. A co może być bardziej intuicyjne niż mówienie do telewizora? Zamiast wduszać przyciski na pilocie, możemy po prostu wydawać głosowe polecenia telewizorowi (np. cofnij film o 5 minut).

Telewizor Apple z intuicyjnym interfejsem to ostatnie marzenie Jobsa?

Iron Man na Apple TV

Rewolucja Jobsa w świecie TV dopiero przed nami?

To byłoby naprawdę coś. Możliwe, że największy sukces Jobsa jest jeszcze przed nami. Różni producenci kombinują z interfejsem telewizorów, ale wciąż są one zbyt siermiężne i mało intuicyjne. Sterowanie głosem to byłoby coś pięknego. Może wreszcie pilot powędrowałby do kosza na śmieci. A co Wy myślicie na ten temat?