Telewizor LG Smart TV z webOS na zdjęciu

Mikrobloger @evleaks zamieścił na Twitterze zdjęcie telewizora LG z systemem webOS, który najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany już za kilka dni, podczas targów CES 2014.

Firma LG jeszcze w 2012 roku dała do zrozumienia, że jest zainteresowana stworzeniem nowej platformy mającej znaleźć zastosowanie w przyszłej generacji "inteligentnych" telewizorów (Smart TV). Kilka miesięcy później potwierdziła swoje plany zakupując w lutym 2013 roku od firmy Hewlett-Packard opracowany przez Palma system webOS. Wówczas mogliśmy być już więc prawie pewni, że podczas tegorocznych targów CES 2014 zobaczymy pierwsze oparte na nim telewizory. Kilka dni temu potwierdził to The Wall Street Journal, który wspomniał dodatkowo o "systemie kart" pozwalających na nawigację pomiędzy aplikacjami. Dzisiaj dzięki niezawodnemu mikroblogerowi @evleaks możemy przekonać się, jak to będzie wyglądało:

Telewizor LG Smart TV z webOS na zdjęciu

LG Smart TV z webOS

Jeżeli chodzi o sprzętową część pierwszego telewizora LG Smart TV z webOS z pojawiających się do tej pory doniesień wynika, że może on zaoferować dwurdzeniowy procesor 2,2 GHz oraz 1,5 GB pamięci RAM.

LG i rynek Smart TV

Na koniec warto zadać sobie pytanie, czy firma LG opracowując własną platformę dla Smart TV zamierza ograniczyć się jedynie do swoich telewizorów, czy też przyświecają jej znacznie bardziej ambitne plany. Jeżeli druga z tych propozycji jest prawdziwa, być może więc w przyszłości webOS zagości także w telewizorach innych producentów a nawet w urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony, czy tablety.

Zobacz również:

  • Black Weeks w Media Expert: telewizory nawet 80% taniej
  • Masz nowy telewizor? Wkrótce stracisz dostęp do usług Google!