Telewizor LG, który jest lampą, głośnikiem i... książką

W styczniu tego roku firmy LG i Deezen ogłosiły konkurs OLEDs GO! na designerski projekt prezentujący technologię telewizorów OLED w nowoczesny i kreatywny sposób. Pięciu ogłoszonych już finalistów podzieli się pulą nagród wynoszącą 46 tys. €, przy czym zwycięzca otrzyma 15 tys. €, zdobywca drugiego miejsca 10 tys. €, a pozostali trzej finaliści otrzymają po 7 tys. € każdy. Oto innowacyjny telewizor OLED zaprojektowany przez Jeana-Michela Rochette'a.

projekt: Jean-Michel Rochette źródło: dezeen.com

projekt: Jean-Michel Rochette źródło: dezeen.com

Kanadyjski projektant Jean-Michel Rochette stworzył koncept telewizora OLED, który składa się jak książka, jest oświetleniem domowym i głośnikiem Bluetooth jednocześnie. Projekt jest skierowany do osób, które nie chcą, aby telewizor dominował w ich pomieszczeniu, zwłaszcza gdy nie jest używany. Aby oglądać telewizję, przyszły użytkownik będzie musiał otworzyć urządzenie dokładnie tak, jak otwiera się książkę. Twórca o swoim dziele mówi:

Signal jest skierowany do ludzi, którzy chcą czegoś innego niż telewizor, czegoś więcej niż tylko płaski czarny ekran.

Z tyłu wyświetlacz telewizora ma mieć tekstylną obudowę, która zapewni mu atrakcyjny wygląd gdy jest zamknięty. Właśnie wtedy też będzie zamieniać się w lampę. Ma być również przyjemny w dotyku i wpasowywać się w nowoczesny wystrój mieszkań. To prawdziwa gratka dla użytkowników interesujących się tego typu designem.

Zaprojektowałem go z myślą o odbiorcach, którzy są wrażliwi na to, jak powinno wyglądać pomieszczenie i którzy chcą, aby ich telewizor był czymś więcej niż tylko urządzeniem do korzystania z multimediów.

Główny finalista zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Z ciekawością czekamy na wyniki i zapowiedź nowego telewizora LG.

projekt: Jean-Michel Rochette źródło: dezeen.com

projekt: Jean-Michel Rochette źródło: dezeen.com

Zobacz także: Oto telewizory LG na 2021 rok.

Źródło: Dezeen.com