Telewizor bez kabli

Koncern Sony zaprezentował "uaktualnioną" wersję urządzenia o nazwie Airboard - czyli przenośny, ciekłokrystaliczny telewizor, który może również służyć do surfowania po Internecie i czytania poczty elektronicznej.

Pierwsza wersja Airboard trafiła na rynek w 2000 r. Urządzenie może służyć do oglądania telewizji (sygnał wideo jest do niego bezprzewodowo przesyłany ze stacji bazowej). Owa stacja wyposażona jest we wbudowany tuner (może więc zostać podłączona np. do odtwarzacza DVD czy magnetowidu) oraz port Ethernet - to z kolei pozwala na wykorzystanie Airboard do surfowania po Sieci. Przeglądarka, w którą wyposażono telewizor obsługuje HTML 3.2, Flash 5.0 oraz JavaScript.

Airboard ma 12,1-calowy, dotykowy wyświetlacz LCD, pracujący w rozdzielczości 800 x 600 pikseli. Przedstawiciele Sony mówią, że przy uaktualnianiu urządzenia skupiono się przede wszystkim na jego "telewizyjnej" funkcjonalności - zastosowania internetowe mają być jedynie uzupełnieniem. Urządzenie trafi na rynek (na początku jedynie w Japonii) w marcu i kosztować ma ok. 1100 USD.


Zobacz również